Tüüpilised mured lennujaamas
Lennureisidel võib ette tulla lendude tühistamist või hilinemist, mis mõjutavad Sinu edasisi reisiplaane. Paraku on lennuliiklus nii ilma kui ka tehniliste rikete tõttu sageli häiritud. Reisikindlustus hüvitab põhjendatud ja vajalikud lisakulutused majutusele ja transpordile sihtkohta jõudmiseks. Mõned kindlustusseltsid hüvitavad ka lisandunud söögikulud lennujaamas.
Lennu hilinemisel ja tühistamisel tuleks küsida lennufirmast vastav tõend koos hilinemise põhjustega. „Tõendamiseks ei sobi üksnes pilt tabloost, kus on näha uue lennu väljumisaeg. Vajalik on ka info lennu hilinemise põhjuse kohta,“ lisab Moonika Kaste. Kindlasti tasub alles hoida kõik dokumendid ja tasutud arved lisakulutuste kohta (majutusele, uued piletid, söök jne).
Harvad ei ole ka juhtumid, kus ise lennujaama hilinetakse ning seetõttu lennust maha jäädakse. Kui lennujaama minnakse bussi, rongi või mõne muu ühistranspordivahendiga, siis on see hüvitatav, kui tegu on tehnilise rikkega või kehvade ilmastikuoludega. „Arvestada tuleks, et kindlustusseltsid ei hüvita üldiselt hilinemisi, mis on tingitud liiklusummikust ja enda vales aja planeerimisest,“ kommenteerib Kaste.
Üks reisijatest haigestus ning reis tuleb tühistada
Lastega perereise planeerides esineb keskmisest rohkem olukordi, kui lapse ootamatu haigestumise tõttu tuleb tervel perel reis ära jätta. Siin on abiks reisitõrkekindlustus.
Ka sõpradega reisiplaane tehes võib juhtuda, et üks osa seltskonnast lõpuks kaasa tulla ei saa. Näiteks kui tasuti koos majutuse ja rendiauto eest, siis jagatakse kulud reisijate vahel ning hüvitatakse tehtud kulutuste osa koju jäänud isikutele kuni kokkulepitud reisitõrke summani. „Seda juhul, kui ei ole võimalik eristada konkreetse isiku kulutusi, mis on tehtud näiteks kindla toa broneerimiseks,“ lisab Kaste.
Kõige olulisem on küsida perearstilt haigust kinnitav tõend, seejärel tühistada reis (lennupiletid, majutus, rendiauto, broneeritud ekskursioonid jne). Teavitama peaks kõiki osapooli ning kulutuste katmiseks tuleks teha kindlustusseltsi kahjuavaldus.
Haigestumine juba reisil olles
“Kui otsustate tõbisena reisile minna, siis tuleks arvestada, et välismaal ägeneva haiguse ravikulusid ei pruugi kindlustus katta, sest tegemist oli teadliku otsusega ning olukord ei olnud ootamatu,” paneb Kaste südamele.
Juhul, kui pead reisil olles koheselt arsti poole pöörduma, siis tuleks eelistada riiklikku haiglat. Kui olukorra tõsidus seda nõuab võib loomulikult minna ka erakliinikusse. Eriti juhul, kui näiteks samas linnas ei asu riiklikku raviasutust. Võimalusel tuleks tasuda ravi eest esmalt ise, hiljem hüvitab kõigi alles hoitud dokumentide ja arvete alusel need kulud kindlustus.
5 reisitõrkekindlustuse meelespead
1. Üldiselt ei hakka reisitõrkekindlustus kehtima koheselt. Igal kindlustusseltsil on määratud tähtaeg, mille möödudes hakkab kaitse kehtima, enamjaolt tuleks arvestada 3-5 päevaga.
2. Arvesta, et reisitõrkekindlustust läheb vaja kogu perele, seega tuleks iga pereliige kindlustusdokumentidele kirja panna. Krediitkaardiga kaasas olev reisikindlustus vaata enne reisi igaks juhuks ka üle.
3. Kui reisil tekib reisitõrkejuhtum, on Sul kohustus kindlustust ning teisi osapooli teavitada selleks, et vähendada lisakulutusi.
4. Kindlustus hüvitab kahjud, mida ei ole juba hüvitanud näiteks lennufirma, majutusasutus, reisibüroo või näiteks haigekassa jne.
5. Selleks, et kahjude käsitlemine ladusalt läheks tasub alles hoida kõik dokumendid, tõendid ja ka pildid sündmuskohalt, näiteks pilt lennujaama tabloost, katkisest kohvrist, jne.
Sinu reisikindlustus on siin!