Mida teha, kui tankisid bensiini asemel diislit?

12. aprill 20223 minut(it) lugemist
mida teha kui tankisid bensiini asemel diislit

Mis juhtub kui tankida bensiinimootoriga sõidukisse diiselkütust? Uurime, kuidas sellises olukorras käituda ning millist abi on loota kindlustuselt.

Vahet pole, kas sinu sõiduk veereb bensiini või diisli abil, vale kütuse tankimine mõjub igaljuhul halvasti. Mida varem möödalasu avastad, seda suurem on tõenäosus suuremat kahju ära hoida. Vaatame, mida sellises olukorras tegema peaks ja mis abi on kindlustusest? 

Ära käivita autot

Tegijal juhtub ja kui oled pannud paaki vale kütuse, siis esmane on autot mitte käivitada. Kuniks auto pole käima pandud, siis pole vale kütus süsteemi jõudnud ning sellega on suurem jama ära hoitud. Seda muidugi juhul, kui märkad oma viga juba tankimise käigus. Kahjuks on varajane märkamine pigem vähetõenäoline ja probleem tekib siis, kui auto mootor olukorra tõsidusest juba turtsumise ja tõrkumisega märku annab. 

Kui aga said jaole enne mootori käivitamist, siis kõige kindlam on helistada IIZI Kahjuabisse numbril 666 0300, selgitada olukorda ja paluda oma sõidukile kutsuda puksiir, mis auto remonditöökotta toimetaks. Kaskokindlustuse olemasolul on puksiirabi sulle tasuta. 

Töökojas pumbatakse vale kütus paagist välja ja asendatakse õigega. Küll aga tuleb kulud sul endal katta, sest vale kütuse kasutamise tõttu tekkinud kahjusid kindlustus ei korva.  

Muuseas, halvima stsenaariumi ärahoidmiseks on tanklad ja autotootjad teinud koostööd – valdavalt pole bensiinimootoriga sõiduautosse diisli tankimine võimalik, sest diislipüstol on suurema läbimõõduga ja see ei mahu bensiinipaaki. Mõned autotootjad on paigaldanud ka diiselmootoriga autodele kaitsesüsteeme, mis tunnevad bensiinpüstoli ära, ei lase kütusepaagi kaitseklapil avaneda ja tankimine ei ole seetõttu võimalik.

Sõitsid minema tankuri püstol paagis? 

IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuhi Triin Kääramehe sõnul on seesuguse juhtumi korral oluline korrektselt käituda, fikseerida õnnetuspaik ja teavitada tanklat. Kui aga kohapeal ei õnnestu tanklat informeerida, siis tuleks teavitada politseid. “Kõige halvem lugu oleks kohapealt minema sõita, sest siis kindlustus küll hüvitab kannatanule kahjud, aga küsib raha süüdlaselt tagasi,” toonitab Kääramees. 

Mida teha, kui kütus saab keset sõitu otsa?

Vahel võib ette tulla olukordi, mil kütus lõppeb arvatust varem ning oled sunnitud tee äärde jääma. Sel juhul tasub ühendust võtta Kahjuabiga, selgitada olukorda ja paluda endale saata Autoabi. Kaskokindlustuse olemasolul on see Sulle tasuta, tavalise liikluskindlustuse puhul tuleb kulud kliendil endal katta v.a juhul kui ostsid liikluse koos vastava lisakaitsega. IIZI pakub vanematele sõidukitele mõeldes erinevaid lisakaitseid mis on abiks just sellistes olukordades, kus tavalisest liikluskindlustusest abi pole.

Elus juhtub kõike, kuid vähe on olukordi, millele ei leiduks lahendust. Kaskoga või ilma, automure korral helista alati 666 0300 ja aitame Sind ööpäevaringselt.