Mida peaksid teadma Narvast algavate reisiplaanide kindlustamisel?

Panime kokku kindlusspetsialistidega 5 soovitust, mida tasuks meeles pidada reisiplaanide tegemisel. Sobiva kindlustusega reisid muretult. Küsimuste korral pea julgelt nõu spetsialistiga!

  1. Reisikindlustuse soovitame teha kohe, kui on teada reisile minevad inimesed, täpsed reisi kuupäevad ja tehtud esimesed maksed piletite või majutuse eest. Tähtis on, et kindlustus kehtiks kogu perioodi, alates päevast, mil lahkud Eestist kuni päevani mil jõuad koju tagasi (sh viisa perioodi).
    Pea meeles! Venemaa saatkonna kehtestatud erinõuete kohaselt peab meditsiiniabi kindlustussumma olema vähemalt 30 000€.
  2. Suusa- või lumelauareisile minnes peab poliisil olema märgitud spordi lisarisk. Näiteks, kui tegeled lumelauasõidu (talispordikeskustes märgistatud radadel), murdmaasuusatamise (talispordikeskustes märgistatud radadel) või mäesuusatamisega (talispordikeskustes märgistatud radadel). Kui vastavat kaitset ei ole lisatud, siis kindlustusseltsil ei ole hüvitamise kohustust mäel juhtunud õnnetuse korral. Kui plaanid sõita väljaspool märgistatud radasid, siis peaksid sobivaima pakkumise saamiseks nõu pidama IIZI spetsialistiga. Kõik kindlustusseltsid siin kaitset pakkuda ei soovi.
  3. Kui reisid sõidukiga, siis lisaks liikluskindlustuse tavapoliisile, võta kaasa ka roheline kaart. Roheline kaart tõendab kehtiva liikluskindlustuse olemasolu välisriigis. Dokument on inglise keelne, mis teeb välisriigis asjaajamise lihtsamaks ja kiiremaks. Rohelist kaarti saad küsida IIZI esindustest üle Eesti, see on kõigile tasuta. Roheline kaart on kohustuslik kaasa võtta reisides järgmistesse riikidesse: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldaavia, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.
  4. Kaskokindlustuse puhul tuleb üle vaadata, kas kindlustuskaitse kehtivusterritoorium katab kõiki väljasõidul läbitavaid riike. Samuti tuleks üle kontrollida autoabi tingimused ja kirja panna autoabi telefoninumber, et vajadusel saaks võõras riigis kiiresti abi.
  5. Autoga reisijatel tasub meeles pidada, et pagas ja kaasas olevad väärtuslikud esemed peaksid olema alati pakiruumis, mittenähtaval kohal. Auto uksed ja aknad tuleb lahkudes sulgeda ning peale panna signalisatsioon. Ööseks ei tohiks asju autosse jätta, vaid võtta need kaasa ööbimiskohta. Hinnalisemaid esemeid tasuks võimalusel hoida seifis või ööbimiskohast lahkudes mitte jätta nähtavale kohale, näiteks lauale, voodile jne.

Kuni veebruarikuu lõpuni anname kõigile IIZI Narva esinduses (Astri keskus, Tallinna mnt. 41, Narva) sobivaima reisikindlustuse ostjatele kaasa kingituse. Kui oled reisiplaane tegemas, siis tule külla!