Küpsiste kasutamine

IIZI veebileht kasutab küpsiseid (inglise keeles “cookie’”). Küpsis on väike tekstikujuline andmeplokk sinu veebilehitsejas, mille veebileht saadab sulle arvutis olevasse küpsiste faili. Küpsised võimaldavad IIZI veebilehel pakkuda  paremat kasutajakogemust ning kujundada ja arendada oma veebilehte nii, et meie teenus oleks võimalikult kvaliteetne.

Kui jätkad IIZI veebilehe kasutamist, nõustud ühtlasti küpsiste kasutamisega.

Kui sa ei soovi, et küpsiseid salvestatakse sinu arvutisse, siis võid need blokeerida oma veebilehitseja sätetes. Nii ei salvesta meie ega ükski teine veebileht küpsiseid, kuid selle tulemusena ei pruugi kõik veebilehe funktsioonid korralikult toimida.

Mida küpsised IIZI veebilehel teevad?

 • Küpsised saavad sinu andmed meelde jätta – nt kontaktandmed. See muudab paljud toimingud (nt oma andmete sisestamise) lihtsamaks.
 • Küpsised saavad koguda anonüümset kasutajateavet – nt meie kalkulaatorit kasutavate kasutajate hulka. Selle teabe abil täiustame pidevalt IIZI veebilehe kasutajakogemust.
 • Küpsised saavad meelde jätta, et külastasid IIZI veebilehte. Võrgureklaamijad saavad selle teabe abil sulle reklaamteateid edastada – nt kuvatakse kolmandate isikute saidil olev reklaam, milles näete IIZI pakkumist.

IIZI veebilehel kasutatavad küpsised

 • Väga vajalikud küpsised
  Neil küpsistel on oluline roll meie veebisaidi töös. Näiteks kuuluvad siia küpsised, mille abil saad liikuda õigetele lehtedele, kui teeme veebis uuendusi.
 • Talitlusküpsised
  Need küpsised koguvad teavet sellest, kuidas külastajad saiti kasutavad. Nii saame teada, kui on ilmnenud mõni viga või võimaldab see meil uusi funktsioone katsetada. Me ei kogu otsest kasutajat tuvastavat teavet, vaid koond- ja anonüümseid andmeid. Kasutame seda teavet ainult veebisaidi töö täiustamiseks.
 • Funktsionaalsed küpsised
  Nende küpsiste abil saab saiti isikupärastada, et täiustada kasutuskogemust, nt jätavad küpsised meelde sinu eelistused, tuvastavad, kas teenust on sulle juba pakutud või talletavad keerulisemaid otsuseid.
 • Sihtgruppide-/reklaamiküpsised
  Need küpsised registreerivad kasutaja saidikülastuse, sinu vaadatud lehed ja klõpsatud lingid. Selle teabe abil muudame veebisaidi ja sellel kuvatavad reklaamid kasutaja huvidele kohasemaks. Sel eesmärgil võime seda teavet ka kolmandate isikutega jagada. Ühtlasi saab nende küpsiste abil jälgida reklaamikampaaniate tõhusust.

Kolmandad isikud (sh reklaamivõrgud ja välisteenuste pakkujad, veebiliikluse analüüsi teenuste pakkujad) võivad samuti küpsiseid kasutada. Neid me hallata ei saa. Need on enamasti talitlus- või sihtgrupiküpsised.