Diana plaanis reisi Itaaliasse, tasus majutuse eest, soetas lennupiletid ning maksis rendiauto ettemaksu, et minna moeetendusele Milanosse. Paraku päev enne Eestist lahkumist sai Diana kõne teatega, et tema ema on raske terviserikke tõttu haiglasse viidud.
„Reisikindlustus tuleks sõlmida aegsalt, et kindlustuskaitse võimalikult lai oleks,“ rõhutab Moonika Kaste. Igal kindlustusseltsil on reisitõrkekindlustuse puhul erinev ooteaeg, millal kindlustus kehtima hakkab, arvestada tuleks 3-5 päevaga. Õnneks oli Diana sõlminud reisikindlustuse õigeaegselt. Ta esitas kindlustusseltsi tõendi ema raske haigestumise kohta ning lisas juurde ka dokumendid tehtud kulutuste kohta. Kindlustus hüvitas kõik reisile tehtud kulutused, ka ettemakstud moeetenduse piletid ja rendiauto tasu.
Martin on planeerinud reisi Tallinn-Helsingi-Ateena-Helsingi-Tallinn. Ta varus ümberistumiseks Helsingis 3 tundi. Tagasisõidul Ateenast Helisingisse väljuma pidanud lend aga hilines ning lõpuks selgus, et lend jääb tehnilise rikke tõttu üldse ära ning Martin paigutati uuele lennule järgmisel päeval.
Õnneks oli Martinil abi reisitõrkekindlustusest, mis hüvitas Ateenas ööbimise ja toitlustuse. Martin oli ostnud eraldi piletid ning hilinemise tõttu Ateenas ei jõudnud ta enam Helsingi-Tallinn lennule ning oli sunnitud ostma uued piletid, mille kulu hüvitas kindlustusselts. „Arvestada tuleks, et kindlustusselts hüvitab lisakulud, mida ei hüvita teised osapooled, näiteks lennufirma,“ lisab Kaste.
Jätkulendude korral tuleks varuda piisavalt aega kahe lennu vahele. „Kindlustusseltsid ei hüvita valesti planeeritud ajagraafikuga, mistõttu tuleks arvestada lisaaega näiteks terminalide vahel liikumiseks, reisides lastega või kui kasutatakse erinevaid transpordivahendeid,“ mainib Kaste. Mõned kindlustusseltsid on kehtestanud ka miinimumajaks 2h ümberistumisele, mis on piisav, kui ümber istumine toimub samas lennujaamas.
Ilona ja Risto planeerisid kahe lapsega koolivaheajaks reisi Tenerifele. Osteti lennupiletid, tasuti hotelli, muuseumite ning vaatamisväärsuste piletite eest, et lastel lõbus oleks. Kahjuks aga haigestus päev enne reisi üks lastest ning terve pere pidi koju jääma.
Õnneks oli kindlustus vormistatud kogu perele ja valitud oli ka piisava summaga reisitõrke kindlustuskaitse ning kindlustus hüvitas kõik reisiga seotud kulutused. Summa valikul tuleks arvestada kõigi reisile tehtud kulutustega. „Reisitõrke summa võiks olla sama või pigem suurem, kui kulutused. Näiteks, kui lastel on soodsamad piletid, võiks aluseks võtta täiskasvanute kulud,“ lisab Moonika Kaste.
Arvestada tuleks, et reisitõrkekindlustus kehtib küll kogu perele, kuid erinevalt krediitkaardil automaatselt kaasas olevast kindlustusest, tuleks iga pereliige kindlustusdokumentidele lisada.