3 nõuannet, kuidas reisikindlustusest kasu lõigata

18. veebruar 20202 minut(it) lugemist
3 nõuannet, kuidas reisikindlustusest kasu lõigata

Reisikindlustuse sõlmimine on üks osa reisi planeerimisest. Oluline on, et kindlustus vastaks ka ootustele ning oleks päriselt mure korral abiks. IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste jagab 3 nõuannet, kuidas reisikindlustust kasulikult sõlmida.

1. Sõlmi kindlustus koheselt

Kui sõlmid reisikindlustuse kohe peale lennupiletite ostmist, majutuse ja reisi eest tasumist, siis on Sul reisitõrke kindlustuskaitse olemas kohe reisi alguses. „Näiteks kui laps haigestub vahetult enne reisi või lend hilineb halva ilma või tehnilise rikke tõttu,“ lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste.
Enamik kindlustusseltse rakendavad reisitõrkekindlustuse puhul ooteaega 3-4 päeva ning kui sõlmid kindlustuse vahetult enne väljalendu, siis ei ole Sa kaitstud näiteks ootamatu haigestumise, lennu hilinemise või streigi eest.

2. Pööra tähelepanu kuupäevadele

Reisikindlustus peab algama kuupäevast, mil Eestist lahkud ja kestma päevani, kui oled tagasi Eestis. „Kui reis algab laevasõiduga Helsingisse või sõidad bussiga Riiga ning jätkub lennuki pardal, siis algab kindlustus päevast, kui lahkud Eestist,“ kommenteerib IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.
Oluline on meeles pidada, et reisi kestuse hulka kuulub ajatsoonide vahe ja ümberistumistele kuluv aeg. Ajavahest tingituna ei pruugi Sa koju jõuda samal päeval, kui tagasireis algab.

3. Eelista mitme reisi korral korduvreisikindlustust

Kui reisid aastas enam kui 3 korda, siis tasuks kaaluda korduvreisikindlustust. „Kõige olulisem on kindlustuskaitsed ja -summad valida nii, et need sobiksid reisidega, mis aasta jooksul toimuvad. Tõenäoliselt on ka aastane kindlustusmakse rahakotile sobivam, kui igaks reisiks eraldi kindlustada,“ mainib Kaste.
Kui plaanid lisaks Euroopa riikidele reisida ka eksootilisemasse riiki või toovad reisiplaanid kaasa mäesuusatamist, siis peavad tingimused poliisi vormistamisel vastama ka nende reisiplaanidega. Korduvreisikindlustuse sõlmimisel tuleks arvesse võtta kõiki aasta jooksul toimuvaid reise.

Kindlustusega oled Reisikunn! Reisikindlustuse leiad siit.
Kampaania auhind Samsonite kvaliteetne reisikohver.