5 tüüpilist viga, mis pagasi kindlustamisel tehakse

3. veebruar 20203 minut(it) lugemist
5 tüüpilist viga, mis pagasi kindlustamisel tehakse

Pagasikahjud ja mured pagasiga on reisides levinud ning paraku tingimustesse alati ei süveneta. Pagasis võib kahjustusi saada Sinu Liina Steini disainitud kleit või läheb kaduma kogu sisuga äsja soetatud kvaliteetne reisikohver. Toome IIZI reisikindlustuse vanemspetsialisti Moonika Kastega Sinuni tüüpilised vead pagasi kindlustamisel.

1. Eeldatakse, et pagasikindlustus kehtib vaid lennureisil

Sageli kiputakse arvama, et pagas on kindlustatud vaid lennureisi ajal, kuigi tegelikult kehtib kindlustuskaitse kogu reisi vältel, isegi sihtkohas viibides. Sinu pagas on kaitstud nii varguse korral hotellist, kui ka tänavalt. „Pagasikindlustuse juhtumiteks võib olla nii hilinemine, kahjustumine, kadumine aga ka kohvris olevate esemete vargus hotellist, tänavalt või hoopis autost,“ lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.

2. Ei arvestata kaasa võetud spordivarustusega

Spordivarustus kuulub küll pagasikindlustuse alla, kuid kõik kindlustusseltsid seda automaatselt ei kindlusta ning see tuleb juurde valida. „Mõne kindlustusseltsi puhul võib spordivarustuse kindlustamine olla üldse välistatud. Näiteks ei pruugi pagasikindlustusega kaitstud olla lohesurfi või sukeldumise varustus,“ lisab Moonika Kaste. Selle vea vältimiseks tuleks enne kindlustuslepingu sõlmimist veenduda, et Sinu kaasa võetud spordivarustus on kindlustatud.

3. Ei arvestada üksikule esemele kehtestatud hüvitamise piiri

Poliisile märgitud summa kehtib kogu pagasi kohta, kuid mõned kindlustusseltsid on kehtestanud ühe eseme kohta piirmäära. Ühe üksiku eseme kohta makstakse hüvitist maksimaalselt 50% kogu pagasikindlustuse summast. Näiteks kui reisil on kaasas fotoaparaat, hinnaline kleit, mille maksumus on 1000 eurot ja soovid seda kindlustada, siis tuleb pagasi summaks määrata vähemalt 2000 eurot. Samuti on kindlustusseltse, kellel seda nõuet ei ole.

4. Laste pagas jäetakse kindlustamata

Sageli mainivad lapsevanemad reisile minnes, et eraldi pagasikindlustust lapsele teha ei ole vaja, sest kõik asjad on ühes kohvris. Kindlustamisel valitud pagasisumma kehtib alati vaid ühe reisija kohta, mistõttu ei ole vahet, kas asjad on ühes või mitmes kohvris. Kui reisitakse koos lapsega, siis tuleb kindlasti eraldi pagasikindlustus ka lapsele teha, sest ka lapse asjad võivad saada kahjustada, jääda kadunuks või hilineda. „Väikelapse puhul on hea teada, et ka lapsevanker kuulub pagasikindlustuse alla,“ lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.

5. Hinnalised esemed tuleb võtta käsipagasisse

Nii fototehnika kui ka arvutid kvalifitseeruvad reisikindlustuse tingimuste põhjal hinnaliste esemete hulka, mis nõuavad pidevat järelevalvet, et kindlustuskaitse kehtiks. Väärtuslik kraam tuleks pakkida käsipagasisse, mida saad ise jälgida ning hotellis olles tasub võimalusel fototehnikat hoida seifis.

Kindlustusega oled Reisikunn! Reisikindlustuse leiad siit.
Kampaania auhind Samsonite kvaliteetne reisikohver.