6 reisikindlustuse nõuannet, millega täna arvestada

14. juuni 20203 minut(it) lugemist
6 reisikindlustuse nõuannet, millega täna arvestada

Olukord maailmas leeveneb ning taas tekib üha enam võimalusi reisimiseks. Endiselt on aga palju segadust ning on võimalus, et Sinu lend tühistatakse, reisil olles tuleb probleeme linnadevahelise transpordi või soovitud vaatamisväärsuse külastamisel. Mida arvestada reisi kindlustamisel? Nõu annab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste.

Reisile minek nõuab ettevalmistusi

Olenevalt sihtkohast on võimalik puhkusreise juba paljudesse riikidesse planeerida. Oluline on tutvuda sihtriiki sisenemise tingimustega ning teha kindlaks, et Sind sinna lubatakse. „Kindlasti soovitame reisimise vajadust kaaluda, kuid kui on kindel plaan siiski minna, siis tuleks kindlustust valida hoolikalt,“ rõhutab Kaste.

Reiskindlustus tuleb vormistada kohe, kui reisiplaanid tehtud. Märtsis läbielatud olukord näitas, et viimasel hetkel tehtud kindlustus ei taganud enam piisavat kindlustuskaitset ning turul jäi ka võimalusi üha vähemaks. „Reisitõrkekindlustus, mis tagab hüvitise reisi tühistamise või ärajäämise korral, kehtib mõnede kindlustusandjate puhul ainult siis, kui kindlustus on tehtud näiteks kuni 14 päeva peale piletite ostu. Laiem reisitõrke lisakaitse ei taga küll kindlustushüvitist epideemiast või pandeemiast tingitud kahjujuhtumite korral, kuid lisaks koroonaviirusele on ka teisi ohte, mis reisiplaanid rikkuda võivad. Näiteks lennufirma streik, ootamatu vulkaani aktiviseerumine, lennugraafiku muudatus jne. 

Reisikindlustus peaks sisaldama kindlasti meditsiiniabi-, reisitõrke lisakaitse- ja pagasikindlustust. IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist soovitab meditsiiniabi kindlustuskaitse summaks valida minimaalselt 100 000 €. „Möödunud pandeemiast saab õppida ning soovitame osta lisaks omal soovil tühistamise kindlustuskaitse, mis võimaldab reisi ära jätta ka näiteks nakatumishirmu tõttu ning tehtud kulutustest hüvitatakse 70%, mida lennufirmalt, majutusasutuselt või mujalt tagasi enam ei saa,“  lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.

Õnnetused juhtuvad ka naaberriikides

Alates 15. maist on Baltimaades inimeste vaba liikumine taastatud ning ka isolatsiooninõudest on loobutud, mistõttu planeerivad suveks paljud pered puhkusreise just naaberriikidesse.

Sageli arvatakse ekslikult, et reisikindlustust on vaja vaid kaugemate riikide puhul. Õnnetused juhtuvad olenemata sellest, kas oled naaberriigis või hoopis näiteks Kreekas. Juhul, kui kannatanu vajab erakorralist transporti Eestisse, siis reisikindlustuseta tuleb selle eest tasuda ise. „Neljaliikmelise pere autoreis Lätti ja Leetu meditsiiniabikindlustusega algab ca 6 €, kui võtta lisaks ka reisitõrkekindlustus (avarii, tehniline rike), siis ca 15 €.

IIZI 6 reisikindlustuse nõuannet

  1. Sõlmi reisikindlustus kohe, kui reis on ostetud.
  2. Keskendu sisule, et tagada kindlustusjuhtumi korral parim võimalik lahendus.
  3. Vali meditsiiniabikindlustuse pakkuja, kes ei välista pandeemiat või epideemiat.
  4. Ära alahinda endaga kaasas oleva vara väärtust.
  5. Vali kindlustussummad varuga, et olla ootamatusteks kindlalt valmis.
  6. Ära unusta, et peale koroona on endiselt maailmas ka teised ohud (streik, loodusõnnetused jne).

Sinu reisikindlustus on siin!