Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Podcast: mis huvi on küberkurjategijatel andmeid varastada?

Pettused veebis on hüppeliselt kasvanud. Kahjuks tuleb üha enam teateid näiteks pettuste kohta, mille käigus esinevad kurjategijad lepingupartneritena, sekkuvad meilivestlustesse ning muudavad arvetel olevat infot endale kasulikul viisil. Andmete teemal arutlevad Hedmani andmekaitsenõunik Andres Ojaver ja IIZI küberkindlustuse ekspert Helen Evert.

Hedmani andmekaitsenõuniku Andres Ojaveri sõnul on pahatahtlik tegevus internetis ning teadmatusest või hooletusest tekkivad intsidendid inimeste privaatsete andmetega on jätkuvalt kasvavas trendis. 

Kuigi tähelepanelikkuse ja hoolika kontrollimisega saab näiteks arvepettusi ära hoida, siis tasub arvestada, et kurjategijad on mõjuvad psühholoogid ning ka küberteadlik ja koolitatud inimene võib õnge minna. Kiire ja õigeaegse reageerimise korral on võimalik näiteks ülekanne tagasi kutsuda või loota raha tagasi saada kurjategija tabamisel, kuid üldjuhul on kaotatud raha tagasisaamine keeruline ja sageli võimatu.

Helen Everti sõnul tasub kindlustada alati, kui ettenägematu finantskulu võib ettevõtte edasist tegutsemist oluliselt mõjutada. Ühe kindlustuslepinguga on võimalik kindlustada enam, kui vaid arvepettused ja arvutikuriteod. Kindlustuslepingu sõlmimisel tuleb veenduda, et leping sisaldaks ka arvepettuste hüvitamist, sest kõik lahendused seda ei paku.

Kuula podcasti:

 

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Reisimine ja selle kindlustamine on oluliselt muutunud

Loe lisaks

Podcast: kuidas on kaugtöö mõjutanud küberkuritegevust?

Loe lisaks

Ettevõtte ravikindlustus on oluline osa motivatsioonipaketist

Loe lisaks