Autoabi päästab päeva! Viis talvist mure, mis sõidukijuhte ohustavad

6. detsember 20214 minut(it) lugemist
Autoabi paastab paeva viis talvist mure mis soidukijuhte ohustavad

Talvisel ajal varu aega, sest auto vajab lumest puhastamist, tee on libe ning krõbedamate temperatuuride juures ei pruugi auto käimagi minna. Vaatasime välja viis enamlevinud põhjust, miks on just talvel autoabi kättesaadavus eriti oluline.

Talvisel ajal tasub plaanitud käikudeks mõnevõrra rohkem aega varuda. Lisaminuteid kulub nii sõiduki puhastamiseks, kuid valmis peab olema ka kehvemateks üllatusteks, mil auto ei pruugi käivituda. Järgnevalt panime kirja viis enamlevinud mure, mis külmal ajal sõidukijuhile peavalu valmistavad.

Mida lumerohkem talv, seda enam pöörduvad autojuhid Autoabi poole. Eriti praegusel ajal, mil viiruse tõttu päevakorda tõusnud kodukontor autoga sõitmist ei soosi. Kui autodega sõidetakse harvem, siis väheneb ka autoakude võimsus, mis annab tugevalt tunda just külmal ajal. Samuti kipuvad juhid oma sõiduoskusi üle- ja talvist lund ning libedust alahindama.

Auto ei käivitu

Talvel tekib käivitamisel probleeme peamiselt liiga lühikeste linnasiseste sõitude tõttu, mille jooksul ei jõua generaator akusse tagasi laadida voolu, mis sõiduki käivitamiseks kulus. Siin on abiks mõni pikem sõit, mis laeb akut või kehvemal juhul uue aku soetamine. Valdavalt on aku tühjenemise põhjus kaua seisnud auto, kuid sisendiks võib olla ka ööseks salongi põlema jäänud tuli.

Tehniline rike

Tehnilise rikke alla võivad kuuluda kõiksugu ootamatud tehnilised mured mootori, käigukasti, elektroonika või piduritega. Võib juhtuda, et auto küll käivitub, kuid edasi ei liigu, kuna käik ei lähe sisse või pidurid on peale jäänud. Samuti võib kinni külmuda kütuseluuk, mis on halb uudis kui kütusenäidik põleb ja oleks vaja tankima minna.

Rehv puruneb või on tühi

Rehvi purunemist põhjustavad peamiselt rataste alla sattunud võõrkeha (naelad, teravad kivikesed, klaasikillud vms) või vale rehvirõhk, mis on liiga madal. Rehvi purunemisel kiputakse koheselt seisma jääma, kuid äkilise rõhukao korral, isegi purunemise korral, tuleks hoopis kergelt kiirendada, et säilitada peatumisel auto juhitavus. Katkist rehvi on ajutiselt võimalik parandada purunemisvastase vahuga, kui kahjustused ei ole liiga suured. Kui ajutine lahendus ei päde, siis kasuta tagavararatast.

Autolukk on jääs

Autoluku kinni külmumisel on abiks jääsulataja, mida müüakse aerosoolina ka tavalises toidupoes. Kui jääsula pole käepärast, siis võiks katsetada alkoholi sisaldava käte desinfitseerijaga. Piserda seda nii võtmele kui lukule ning proovi võtit ettevaatlikult keerata. Kindlasti ei tasu võtit jõuga käsitseda ega lukuauku kuuma veega sulatada. Viimasel juhul jahtub vesi väga kiiresti ja võib olukorra hoopis hullemaks muuta.

Sõiduk jäi lumme kinni

Esmane on autot nö edasi-tagasi lumes kiigutada. Seda tuleb teha rahulikult ja jälgida, et rattad ringi käima ei hakkaks ja end veel sügavamale lumme ei kaevaks. Teine variant on haarde suurendamiseks sättida rataste alla näiteks auto kummimatt.

Kui pead parkima sügavamasse lumme, kuhu on oht kinni jääda, siis enne auto seiskamist tasub edasi-tagasi lumi kinni sõita. See tehnika hõlbustab hiljem kohalt minekut.

Autoabi meelespea:

  • Mure korral helista meile  666 0300, kus selgitatakse välja, millises kindlustusseltsis on poliis ning milliselt numbrilt saadetakse Sinu poole Autoabi.
  • Autoabiteenust saavad kasutada sõidu- ja pakiautod, osade kindlustusandjate puhul ka mootorratta omanikud.
  • Kaskokindlustuse olemasolul on Autoabi Sinu jaoks tasuta!