Detsembrist on Eestis keelatud sõita Kesk-Euroopa teedele mõeldud lamellrehvidega

26. oktoober 20222 minut(it) lugemist
Detsembrist on Eestis keelatud sõita Kesk-Euroopa teedele mõeldud lamellrehvidega

1. detsembrist tohib Eesti teedel sõita vaid põhjamaistesse tingimustesse sobivate rehvidega. Kas sõidad nõuetekohaste rehvidega?

Eesti Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme selgitas, et hetkel tohib aasta ringi sõita rehvidega, millel on peal M+S märgistus, mis tähendab muda ja lund. Praktikas aga kasutatakse seda märgistust erinevatel maastikusuutlikkusega rehvidel, näiteks USA maasturite rehvidel ning Kesk-Euroopa ilmastikutingimustesse mõeldud lamellrehvidel. Paraku on selliste rehvide segu koostatud ilmastikutingimustesse, kus temperatuur ei lasku alla 0 kraadi.

„Põhjamaadesse mõeldud lamellrehv on hoopis pehmema kummiseguga ning sobib ka miinuskraadidega sõitmiseks, sealjuures on rehvide pidamise omadused endiselt head. Sellest tulenevalt, et segadust vältida ning parandada liiklusturvalisust, on võetud kasutusele kolme mäetipuga lumehelbekese märgistus, et tarbijatel oleks selgem arusaam, et sellise märgistusega rehvid on mõeldud just põhjamaa kliimasse,“ selgitas Kuurme.

Ta lisas, et põhjamaa tingimustesse mõeldud lamellrehvi pidurdusmaa võib talvel olla lausa 20 meetrit lühem kui Kesk-Euroopa lamellrehvi oma.

Kuidas saada aru, kas olemasolevad rehvid vastavad nõuetele?

Elke müügijärgse teeninduse juhi Roland Sagari sõnul on välisvaatluse põhjal võimalik välja selgitada, kas rehvid vastavad nõuetele või mitte. „Rehvide sobivuse hindamiseks tuleb esmalt vaadata rehvimustri sügavust, mis peab olema minimaalselt viis millimeetrit. Mida suurem rehvimustri sügavus, seda lühem pidurdusteekonna pikkus ja vastupidi,“ selgitas Sagar.

„Lisaks rehvimustri sügavusele on tarvis tuvastada ka mehaaniliste vigastuste olemasolu ning naastrehvide puhul ka naelte seisukord. Samuti annab rehvide seisukorra kohta infot nende vanus – isegi autode puhul, millel on väike läbisõit, tuleks välja vahetada rehvid, mis on rohkem kui 6 aastat vanad, sest paraku rehvide omadused vähenevad ajas,“ tõi Sagar välja.

Ka Eesti Rehviliidu tegevjuhi sõnul muutub naastrehvide kummisegu aastatega jäigemaks ning pidamine muutub ühel hetkel väga kehvaks, isegi juhul, kui rehvidel mustrit veel jagub.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Teemad
Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade