Eesti Triatloni Liit: Õnnetusjuhtumikindlustus on spordis vajalik

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Eesti Triatloni Liit (ETL) ja IIZI teevad mitmendat aastat koostööd, et hoida meie triatloniste. Seni on võistlused kulgenud ilma tõsisemate vahejuhtumiteta ja loodame edaspidigi, et võistlused on õnnetustevabad. Paraku õnnetused ei hüüa tulles ning seetõttu on parem kindlustundega sportida.

2016. aastal enim arenenud triatleedi tunnustust kandev sportlane Kaidi Kivioja kommenteerib: “Triatlon on väga vaheldusrikas ja põnev spordiala, arendada saab end kolmel erineval spordialal ja alati on midagi, milles paremaks saada. Igav ei hakka kunagi.” Lisaks meenutab Kivioja enda kogemusi sportimisest ja kindlustamisest: “Triatlon ei ole õnneks väga ohtlik spordiala, kuid rattaga võib kukkumisi siiski ette tulla ning seetõttu peaks triatleet kindlustatud olema.”

Kuigi kindlustusleping tehakse alati lootuses, et seda kunagi ei ole vaja. See võtab  maha pinged ja nii saavad sportlased keskenduda vaid sooritustele. Eesti Triatloniliidu peasekretäri Tiina Pallase sõnul on tulnud ette luumurde ning õnnetused triatlonistidega kipuvad juhtuma just rattarajal, seda eriti libedal asfaldil. Õnneks on seni võistlejad kindlustatud olnud. Ka sel hooajal on IIZI triatleetidele kindlustuslahenduse leidmisel abiks olnud.

Lisaks sportimisele annab õnnetusjuhtumikindlustus kindlustunde ka tavaelus.  Eriti just suvisel ajal ja aktiivselt spordiga tegeleval inimesel tasub kindlustusele mõelda ja poliisi sõlmimist kaaluda. Õnnetusjuhtumikindlustus ei hoia ära küll õnnetuse teket, kuid aitab tagajärgedega paremini toime tulla.

Õnnetusjuhtumikindlustus aitab, kui:

  • Õnnetuse järgselt ei ole võimalik tööl käia ning oled sunnitud pikalt haiguslehel viibima
  • Töötad ohtlikus keskkonnas, kus juhtub sagedalt tööõnnetusi
  • Tegeled aktiivselt spordiga
  • Õnnetuse tagajärjel tekib kindlustatul püsiv puue või kindlustatu sureb
  • Õnnetuse tagajärjel on vajadus teha kulutusi näiteks abivahenditele, massaažile

Lisaks olenevalt kindlustusseltsist kehtib kaitse ka näiteks kuumarabanduse, päikesepiste, maohammustuse, uppumis- või külmumisohu korral.

Õnnetusjuhtumikindlustust saab vormistada nii era- kui ka juriidilisele isikule. Õnnetusjuhtumikindlustuse periood on tavapäraselt  üks aasta ja see kehtib kogu maailmas. Erandkorras saab seltsidega sõlmida erikokkuleppeid. Kindlasti tasub küsida nõu meie spetsialistilt.

Võrdle õnnetusjuhtumikindlustuse pakkumisi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!