Keskkonnast ja oma rahakotist lugu pidades tulevad järgnevad soovitused kasuks absoluutselt igal ajal.
Kasuta elektripliiti säästlikult
Elektripliidil vali toidu valmistamiseks sobiva suurusega kuumaplaat ning roa keema tõustes alanda kuumust. Pottidel, pannidel kasuta alati kaant, mis vähendab energiakadu ja kiirendab toidu valmimist. Kui õhtusöök hakkab valmima, lülita pliit välja ja lase roal kuuma plaadi peal järelvalmida.
Nõusid pestes kasuta voolavat vett vaid loputamiseks
Pese nõusid nagu vanasti – lase kraanikauss vett täis, pese nõud korraga ära ja kasuta voolavat vett vaid loputamiseks. Nõudepesumasin pane tööle alles siis, kui see on nõusid täis, seejuures eelista energiasäästlikumat programmi.
Veekeetjas keeda vajaminev kogus vett
Tassikese tee jaoks pole mõtet tervet kannu keema ajada. Muuseas, elektriline veekeetja on majapidamises üks ahnemaid vooluvõtjaid.
Vaheta lambipirnid energiasäästlike leedide vastu
Lambipirnide valikul eelista leede, mis võtavad kümme korda vähem energiat kestes suisa 6 aastat. Ruumist lahkudes kustuta tuli.
Dušš on soodsam kui vannimõnud
Aga ainult siis, kui vesi niisama ei jookse! Kui duši all käib parasjagu seebitamine, juuste pesemine või palsami kasutamine, siis vesi jooksma ei pea. Dušš hoiab kokku nii aega kui vett, seevastu vanniskäik on luksus. Tallinna Vesi on välja arvutanud, et vanniskäik kulutab ligi kolm korda rohkem vett kui dušš.
Pesu pese öösel
Pesumasinasse lae terve masinatäis ning kasuta energiasäästuprogrammi, mis pikendab leotusaega. Nii saab pesu puhtaks ka madalamal temperatuuril. Tavaliselt on öine elektritariif päevasest soodsam, mistõttu tasub pesumasina ja nõudepesumasina kasutamine sättida öötundideks. Paljudel pesumasinatel on taimer, mis võimaldab pesu pesemist mugavalt ajastada ja nii on hommikuks sokid puhtad.
Ootel seadmed ühenda elektrivõrgust välja
Kas telefonilaadija on mugavusest seina jäänud, kuid mobiil on juba ammu taskus? Selgub, et pea pooled eestlased jätavad parasjagu kasutuses mitte olevad elektroonikaseadmed vooluvõrku. Tõmba juhe seinast välja kõigel, mida sa parasjagu ei kasuta. Kui tahad teada, palju üks või teine vidin elektrit kulutab, siis soeta pistikupesa arvesti – see maksab mõne euro ringis ja näitab täpselt ära, missugused seadmed kõige enam raha röövivad.
Paranda tilkuvad kraanid ja soeta säästlik tualettpott
Tilk vett ei tundu erilise raiskamisena, kuid pikemat aega tilkuv katkine kraan on juba arvestatav kulu ning vajab väljavahetamist. Hea, kui WC-potil oleks kahefaasiline loputuskast.
Hoia mööbel radiaatoritest eemal
Kui kodu saab soojaks tänu radiaatoritele, siis tuleks mööbel nendest eemale lükata, et soe raisku ei läheks.
Eelista soodsamat elektripakkujat
Elektrimüüja vahetamine on tasuta ja aeg-ajalt tasub võrrelda elektrimüüjate pakette ning valida endale sobivaim.
Eesti kodud on ühed energianõudlikumad Euroopas
Euroopa Liidus kõigub energiakulu riigiti seinast seina ja seda mõjutab enamasti kliima. Euroopa keskkonnaagentuuri andmetel saavad kõige väiksema energiakuluga hakkama Malta elanikud ja kõige rohkem kulub aastas energiat ühe soomlase peale. Maltaga võrreldes kulub eestlastel ühe inimese kohta energiat 3,5 korda rohkem.