Hoia oma kodu külmal ajal

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Mida külmemaks läheb ilm, seda olulisemaks muutub kodudes kütmise teema ja tubased tegevused. See tähendab, et päevakorda tuleb ka terve rida erinevaid riske, mille suhtes tuleb ettevaatlik olla ja ise oma kahjusid ennetada.

Hoia-oma-kodu-külal-ajal

 Külma aja meelespea kodus: 

 • Kontrolli üle töökorras suitsuanduri olemasolu.
 • Ärge teostage ise elektritöid. Kindlasti tuleks vältida vanade juhtmete kokkuliitmist teibiga. Vanad elektrikilbid ja juhtmed tuleks vahetada uute vastu, need ei talu nii palju pinget kui vanasti, pahatihti võivad need lihtsalt läbi põleda.
 • Ahjuküttega korteri või maja puhul tuleks lõõre lasta puhastada vähemalt kord aastas enne kütteperioodi algust. Vastavalt tuleohutuse seadusele peab kutseline korstnapühkija puhastama kortermajade ja ridaelamute küttesüsteeme korra aastas. Eramajades võib korstent pühkida ka ise, kuid korra viie aasta jooksul peab seda tegema siiski kutseline korstnapühkija.
 • Kontrollida tuleks ega kütteseadmel ei esine pragusid või sisselangenud telliseid.
 • Ära suitseta siseruumides.
 • Küünla põletamisel ära aseta seda süttimisohtlike esemete lähedale. Hoolikas tuleb olla lemmikloomadega, et nemad küünlaid ümber ei ajaks.
 • Lastel keelata tulega mängimise. Tikkude või välgumihkliga mängimisel võib juhtuda see kõige hullem.
 • Lülitage kodust lahkudes kodumasinad vooluvõrgust välja. Kui jätate need vooluvõrku, siis peate olema veendunud, et need on väga heas korras ja nendega ei juhtu midagi. Kui lahkute kodust, ärge jätke pesumasinat tööle.
 • Laske spetsialistidel regulaarselt kontrollida veetorustiku, kuumaveeboilerite ja kodumasinate (näiteks pesumasin, nõudepesumasin) korrasolekut.
 • Puhastage regulaarselt vee äravoolutorusid ja -trappe, et vältida ummistuste teket.
 • Enne talve algust laske õues ja mitteköetavates ruumides olevad torud veest tühjaks ja sulgege ventiilid, et vältida torude lõhkikülmumist (näiteks suvilates ja maakodudes).

Kodukindlustus aitab hoida Sinu kodu ja ka kodust vara. Kindlustuse tegemisel soovitame mõelda koguriskikindlustamisele, mis on kõige laiema kindlustuskattega, et tagada parim kaitse mistahes kahjujuhtumiks. Kogurisk katab kahju, mille on põhjustanud äkiline ja ettenägematu sündmus, kindlustatud on kõik, mis ei ole kindlustusseltsi tingimustega välistatud.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!