IIZI ja LHV: Tourest 2016 reisiuuringu tulemused

1. jaanuar 20156 minut(it) lugemist

Tourest 2016 raames viisid IIZI ja LHV ühiselt läbi reisiteemalise uuringu. Küsitlusele vastas 700 messikülalist. Suur tänu kõigile, kes külastasid „Kindlalt reisile“ messiboksi ja olid abiks uuringu läbiviimisel. Küsitluse tulemuste ja põnevate vastustega saate tutvuda allpool.

Milline on Sinu unistuste reisisihtkoht?

Unistuste reisisihtkohana mainiti 150 paika. Kõige menukam on Tai (60 vastanut unistab reisist sinna), teist ja kolmandat kohta jagavad Hispaania ja Ameerika (mõlemal juhul 47 vastanut) ning järgnevad Austraalia ja Jaapan (vastavalt 31 ja 29 vastanut). Kõige armastatum saar on Bali.

Peale nende sihtkohtade mainiti korduvalt Maldiive, Indiat, Kreekat, Uus-Meremaad, Kariibi mere saari (eriti Kuubat), Itaaliat, Dubaid ja Lõuna-Ameerikat (eriti Brasiiliat).

Vastanute hulgas oli neidki, kes ei lase ennast piirata planeedist Maa ja unistavad reisist Kuule. Samuti leidus inimesi, kelle südamesoov ei ole mitte reisida kaugele, vaid sõita hoopis maale vanaisa juurde. Mõnele polnud kõige olulisem mitte sihtkoht, vaid see, et saaks veidigi sooja.

Esindatud olid isegi eksootilised ja vähemtuntud paigad, näiteks salapärane kuningriik Himaalajas nimega Buthan ning Jaapani suuruselt viies saar Okinawa. Reisida sooviti ka riiki nimega Paapua Uus-Guinea, mis asub Austraalia ja Okeaania maailmajaos ning on üks varieeruvama kliimaga ja vähemuuritud riike maailmas. Praegugi leitakse sealt senitundmatuid taime- ja loomaliike ning üks elamustest, mida seal kogeda võib, on kiviaja vaimus elavate hõimude külastamine.

Kodulehele

Suurem osa vastanutest unistab reisist Taimaale.

Kas Sul on mõni talisman, mille alati reisile kaasa võtad? Milline?

Sellele küsimusele saime väga erinevaid vastuseid. Kõige sagedasemad vastused olid seotud ehetega, näiteks nimetati käe- ja kaelakette, sõrmuseid ja käevõrusid. Selgus, et väga paljudel inimestel on olemas kindel reisitalisman, näiteks mõni kivi, münt või kujuke. Praktilisematest talismanidest mainiti pangakaarti, passi ja rahakotti. Lapsed võtavad reisile tavaliselt kaasa oma lemmikkaisukaru.

Osa vastajaid nimetas mittemateriaalseid talismane, näiteks head soovi, plaani tagasi tulla ja head tuju. Reisiõnne toob veel kaasa võetud armsam, laps või sõber ning üks meesterahvas ei lähe kunagi teele ilma oma ämmata.

Põnevaid vastuseid oli teisigi. Muu hulgas saime teada, et üks noormees kuulab enne reisile minekut alati kindlat muusikapala ja üks neiu ei sõida kunagi ära ilma oma lemmikute villaste sokkideta.

Suurematest talismanidest pandi kirja jalgratas – üks vastanu ei lähe selleta ühelegi reisile.

Eriti meeldis meile aga vastus, et tõeline talisman on reisikindlustus.

Kas reisile minnes teed endale ka reisikindlustuse?

Meil on hea meel, et enamik vastanuist sõlmib reisile minnes alati kindlustuslepingu, nii vastas lausa 77% inimestest. Ainult 14% vastanuist sõlmib reisikindlustuslepingu pikema reisi jaoks ja 6% on veendunud, et nendega ei juhtu kunagi midagi. Peale selle leidus messikülalisi, kellel on kindlustus juba koos krediitkaardiga olemas.

Tuletame meelde, et reisikindlustuse puhul tasuks vaadata hinnast kaugemale ja uurida lähemalt, millised tingimused on tegelikult erinevate pakkumiste taga. Nii kindlustusseltside kui ka krediitkaardiga koos tehtavate pakkumiste tingimused võivad olla väga erinevad. Kindlustuslepingu sõlmid ju ikkagi enda jaoks ja mure korral peab sellest tõesti abi olema.

Reisikindlustus tuleks teha võimalikult varakult enne reisi, näiteks kohe peale piletiostu või majutuse broneerimist, sest nii on reisitõrke kaitse kõige suurem. Oluline on, et reisitõrke juhtum ei oleks selleks ajaks juba toimunud või ei oleks selle juhtumi toimumine 100% ette teada. Kindlustus pakub nimelt kaitset üksnes ootamatute ja ettenägematute juhtumite vastu.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim reisikindlustus >>
Enne kindlustamist tutvu reisikindlustuse tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660. 

Kuidas Sa tavaliselt puhkusereisi eest tasud?

Reisi jaoks kogub 48% vastanutest mõnda aega raha, ent 42%-l vastanuist jagub selleks raha kogu aeg. Järelmaksu võimalust või laenu on reisi ostmiseks kasutanud 4% vastanuist. Lisaks leidus neid, kelle reisi eest tasub kaaslane või perekonnaliige.

Nendest tulemustest selgub, et elus on hetki, mil tekib soov suuri kulusid hajutada ja tasuda reisi eest osade kaupa, näiteks pikema reisi puhul. Väikelaen annab selleks hea võimaluse: reisielamuse saad kohe, kuid tagasi maksad omale sobivate osamaksetena hiljem. Väikelaenu eelis on veel see, et saad taotleda endale sobiva summa näiteks arvestusega, et reisipaketi või piletite ostu järel jääb kasutada ka reisiraha.

Väikelaen on ideaalne just reisikulude katteks, kuid selle kasutusala pole piiratud. Väikelaen sobib hästi näiteks kodu remondiks, auto soetamiseks, õppemaksu tasumiseks, ravikuludeks ning teiste kaupade ja teenuste ostmiseks, samuti ootamatuteks väljaminekuteks. Sina ise otsustad, milleks Sa seda raha kasutad.

Väikelaenu kohta on kasulik teada:

  • tagatist pole vaja
  • Sul ei pea olema LHV pangakontot
  • intressi arvestame ainult laenujäägilt ja Su intressimaksed vähenevad iga kuuga, sest laenujääk väheneb
  • laenu saad iga kell lisakuludeta tagastada

Täida lihtne taotlus ja vaata, milline on Sinu personaalne limiit, mille ulatuses saad väikelaenu võtta. Taotlemine on täiesti tasuta. Vaata oma limiiti!

Väikelaenu pakub AS LHV Finance. Tutvu tingimustega lhv.ee ja küsi nõu meie asjatundjalt. Igakuise osamakse suurus on 55,67 € ja krediidi kulukuse määr on 23,57% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 1500 €, intress 19,9% jäägilt aastas (fikseeritud), lepingutasu 29,9 €, laenu tasumise periood 36 kuud, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena, maksete kogusumma 2034,84 €.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimalus selleks on IIZI uudiskiri.