Helen Evert on küberkindlustuse ekspert, kes kutsuti Privacy XChange foorumile mõtteid jagama ja teiste oluliste sõnavõttude seas ka endise presidendi Toomas Hendrik Ilvese kõne kuulama. Everti sõnul oli foorumil olulisemaks mõtteks see, et esmalt tuleb küberrünnaku korral süsteeme kaitsta ning seejärel on fookuses ettevõtte edasine toimetulek. Samuti on aktuaalne andmekaitse üldmäärus (GDPR), mille valguses rõhutati, et see on võimalus ettevõtete riskide maandamiseks ja hindamiseks, mis lisab omakorda ettevõtetele väärtust, sest andmeid on vähem ning nende kvaliteet oluliselt kõrgem.
“Mul oli suur au olla külaline foorumil, mille üheks peamiseks kõnelejaks oli Toomas Hendrik Ilves, kes tutvustas Eesti digitaliseerimise edulugu, rääkis X-tee toimimisest ning selgitas kuidas e-riiki on võimalik juurutada,” kommenteeris Evert. Muud maailma üllatab, et eestlase jaoks igapäevaseid toiminguid nagu dokumentide digiallkirjastamist ja riigiga suhtlemist saab teha virtuaalselt. Presidendi sõnul ei toimi see isegi Silicon Valley’s, mis on suurte tehnoloogiagigantide koduks.
Endise presidendiga vesteldes selgus, et ta peab küberkindlustust oluliseks ning inimestel endil on suur roll küberturvalisuse suurendamisel. Ta leidis, et riigi vaatest oleks isegi kasulik, kui kindlustusettevõtted survestaksid ise aktiivselt ettevõtteid küberturvalisusele rohkem tähelepanu pöörama.
Lisaks Eesti presidendile tekitas elevust USA endise senaator Al Frankeni esinemine. Senaator rääkis värvikalt Venemaa tegevusest USA valimiste mõjutamiseks läbi sotsiaalmeedia platvormide. Tema sõnul on Facebook end integreerinud meie elu aspektidesse ning seetõttu on inimestel praktiliselt võimatu sealt lahkuda. Facebookile ei ole konkurenti ja seetõttu puudub ka stiimul millegi muutmiseks.