IIZI personalispetsialist: pakume töötajale nii vabadust kui vastutust

12. september 20192 minut(it) lugemist
IIZI personalispetsialist pakume tootajale nii vabadust kui vastutust

Möödas on ajad, kui kontoritöö tegemiseks tuli füüsiliselt ülemuse silme all istuda ja hoolega kella vaadata. IIZI meeskonnas peame oluliseks paindlikkust ja vabadust ning hindame kõrgelt iga töötaja panust ja vastutust, et kogu masinavärk õlitatult töötaks.

Vabadus ja usaldus tööl eeldab vastutust

„IIZI pikaajalise turuliidri positsiooni ning edu taga on meie meeskond, kes oma tööd hindab ning ühiseid väärtusi edasi kannab,“ kommenteerib personalispetsialist Birgit Põiklik. Samal ajal kui paljud ettevõtted kaaluvad pakkuda töötajale aja- ja kohapaindlikkust ning vabadust, siis meie saame end juba tõsimeelsete praktikutena tunda. „Kuigi taustal toimub pidev süsteemi parendamine ja täiustamine, siis teab iga töötaja, kelle töö seda võimaldab, et tööd saab teha nii Tais, Indias või hoopis suvekodus Saaremaal,“ lisab Põiklik.

Oluline on kaasata ja kaasas olla

Erinevaid viise, kuidas meid ümbritsevas kultuuriruumis pidevalt kaasas olla ja oluliste teemade eest ka vastutada, on ettevõttes mitmeid. „Iga töötaja ideed ja tähelepanekud on oodatud. Lisaks kutsume üles ka olulistel teemadel kaasa rääkima,“ kommenteerib Põiklik. Näiteks saavad kõik pakkuda ideid, mida peaks sisaldama IIZI motivatsioonipakett, milline on meie kontor või mis ootused on ühisürituste osas.
Nutikate kommunikatsioonikanalite abil levib iga töötaja sõna ja arvamus kõiki ettevõtet puudutavate küsimuste osas kiiremini kui kunagi varem. Oluline on, et iga töötaja läbimõeldud ideel on märkimisväärne potentsiaal tekitada arutelu nii lõunalauas kui ka juhtkonna koosolekul.

Kasutame olemasolevat know-how’d

2019. aastast sai hoo sisse sisekoolituste süsteem, mille abil saavad töötajad innustuda kolleegide teadmistest ja oskustest ning vastutasuks neid ise ka teistele jagada. „Nii tunnevad kindlustustöötajad lisaks enda valdkonnale ka kindlustusmaailma laiemalt,“ lisab IIZI personalispetsialist.