Kaskokindlustus aitab talviste ootamatuste korral

16. veebruar 20182 minut(it) lugemist
Kaskokindlustus aitab talviste ootamatuste korral

Igal aastal ootamatult saabuvale talvele on hea vastu sõita, kui oled kaskokindlustuse võimalustest teadlik. Keerulised ilmastikuolud tähendavad liiklejatele suuremaid riske ja sagedasemaid liiklusõnnetusi.

Talvehommiku ootamatused

Miinuskraadide tulekuga tuleb ette, et hommikul tööle minnes ei taha sõiduk koostööd teha ega käivituda. Lisaks sellele võib juhtuda, et ootamatult on ööga ka rehvid tühjaks läinud, sest külmakraadid ning muutlikud ilmastikuolud mõjutavad rehvirõhku. Kaskokindlustuse üheks heaks eeliseks on Autoabi teenus, mis on vaid telefonikõne kaugusel. Autoabi teenus aitab sõiduk käivitamisel, purunenud rehvi korral ja ka juhul, kui sõiduk on lumme kinni jäänud.

Lumine katus ja jääpurikad

Talvega käivad kaasas ka lumised katused ning jääpurikad, mis võivad ohtu seada tänaval parkiva sõiduki. Näiteks on siinkohal kaskokindlustus abiks kahjude korral, kui sõidukile kukub lumi või jää. IIZI kaskokindlustuse spetsialist juhib tähelepanu, et nende kahjude eest vastutab lõpuks küll maja omanik, kelle katuselt lumi kukkus ja seetõttu on õigus esitada tagasinõue vastava kinnisvara omanikule.

Libisedes rikun kellegi sõidukit või vara

Talvine aeg toob kaasa talviste sõiduvõtetega harjumise. Paratamatult muutuvad manööverdamised raskemaks, „must jää“ katab sõidutee ja kergemini satutakse libisemisse. See toob sageli kaasa suuremad või väiksemad plekimõlkimisi, kahjustada saab enda või teiste vara.

Kaskokindlustus jääteel või jäärajal

Heade ilmastikutingimuste korral lihtsustatakse saarel elavate inimeste transpordiühendust mandriga rajades jääteid. Maanteeameti andmetel on Eestis võimalik rajada ning hooldada koguni 7 jääteed. Jääteed on märgistatud ja sealne liiklemine on kontrollitud vastavalt ohutusnõuetele.

Mitteametlikult ja enda initsiatiivil autoga veekogul sõitmine on ohtlik ja võimalike tagajärgede eest vastutab juht ise. Kaskokindlustus ei hüvita kahjusid, kui autojuht riskib mitteametlikul jääteel sõitmisega. Samuti ei ole sõiduk ja selle juht kaitstud põllule rajatud jääradadel, kus sõidukijuht saab oma auto nö proovile panna.

Kaskokindlustus on Sinu valik! Võrdle hindu ja tingimusi IIZI veebilehel.