Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Mida võiksid teada kaskost talvel?

Talvised ja kohati äärmuslikud ilmastikuolud mõjutavad kõiki autojuhte. Olenemata sõiduoskustest võib paraku libeduse, nähtavuse või muudest Sinust sõltumatute asjaolude tõttu õnnetusi juhtuda. Mida võiksid teada kaskokindlustusest talvel? Nõu annab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees.

Libedad teed toovad kaasa õnnetused

Ootamatu must jää võib kergelt auto libisemisse viia ning pikenenud pidurdusmaa tõttu tuleb talvel keskmisest enam ette tagant otsesõite aga ka muid suuremaid ja väiksemaid plekimõlkimisi. Samuti on ohtlikud lume- ja jääkamakad, mis ootamatult suurel kiirusel tagumise auto esiklaasi lennata võivad. See võib kaasa tuua klaasikahjud, kuid nähtavuse kaotus ja ehmatus ka märksa drastilisema olukorra.

Sageli ei olene tekkinud kahjud Sinu sõiduoskustest ning tihti ei ole võimalik õnnetuse põhjustanud autojuhti enam võimalik kätte saada. „Abi on kaskost, mis hüvitab kahjud olenemata sellest, kes õnnetuse põhjustas,“ kommenteerib Kääramees.

Krõbeda talvehommiku üllatused

Talvekülmaga võib juhtuda, et hommikul tööle kiirustades ei taha auto koostööd teha ega käivituda. Samuti võib Sinu päeva rikkuda ööga tühjaks läinud rehvid.

„Kaskoga on heaks eeliseks autoabiteenus, mis aitab sõiduki käivitamisel, purunenud rehviga aga ka juhul, kui sõiduk on lumme kinni jäänud,“ lisab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht.

Lõbusõit jääl on Sinu vastutus

Kahjuks leidub julgeid, kes esimese jää tekkimisel seiklusi otsima lähevad. Mitteametlikult ja enda initsiatiivil autoga veekogul sõitmine võib olla eluohtlik. „Kaskost ei ole abi, kui autojuht riskib lõbusõiduga jäätunud järvel või veel mitteametlikul jääteel,“ kommenteerib IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees.

3 talvist meelespead

1. Vali sobivad rehvid ja tea nende seisukorda

Eestis on talvel lubatud nii naast- kui lamellrehvid ning valik sõltub autojuhi vajadustest. Oluline on jälgida, et rehvimuster oleks piisav ning enne sõidu alustamist võiks üle vaadata ka rehvirõhu.

2. Arvesta kaasliiklejatega

Nii enda kui kaasliiklejate suhtes on oluline auto lumest puhastada, sest kui lumi maandub sõidu ajal kellegi esiklaasi, võib see tahtmatult ohtliku olukorra tekitada. Samuti vaata üle auto rattakoopad.

3. Hoia määratud pikivahet ja kiirust

Sõidukiirus ja peatumisteekonna pikkus on omavahel seotud ning libedad teeolud pikendavad seda veelgi. Talvistes oludes võib ootamatuid olukordi rohkem ette tulla, kuid ka pidurdusteekond on kordades pikem kui näiteks suvisel ajal.

Sinu kaskokindlustus on siin!

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

12 esindust üle Eesti Sinu jaoks olemas

Loe lisaks

Sattusin autoõnnetusse – mis edasi?

Loe lisaks

6 üllatavat olukorda, mil kodukindlustusest kasu on

Loe lisaks
KÕIK UUDISED