Kevad on aeg, et tegeleda oma lemmiksõidukiga

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Kui oled endale soetanud sõiduki, siis enamasti saab sellest Sinu majapidamise ja elu osa, seda isegi siis, kui kasutad sõidukit vaid hooajaliselt. Kujutaksid Sa ette, et läheksid hommikul tööle ilma oma sõidukita? Aga õhtul trenni? Nädalavahetusel maale? Sõpradega suvisele väljasõidule?

Heast sõidukist võib ühel päeval saada midagi väga erakordset. IIZI liikluskindlustuse statistikat uurides on meil tänaseks au olnud kindlustada tõeliselt silmapaistvaid masinaid. Kõige vanem auto, mis on endale kindlustuse saanud, on aastast 1918 pärit Renault NN. Kõige vanem mootorratas aga aastast 1928 pärit DKW E 200. Tegemist on tõeliste muinasjutusõidukitega, mis ei jää ka tänavapildis märkamatuks.

Eestlaste igapäevaseid lemmiksõidukeid iseloomustavad märksõnad on kvaliteet ja vastupidavus. IIZI statistika põhjal on viimase aasta jooksul kõige rohkem kindlustatud automargid Volkswagen, Audi, Ford, BMW ja Volvo. Eksklusiivsematest markidest sai eelmisel aastal kindlustatud Bentley-id (üle 10 erineva sõiduki), Rolls-Royce-sid ja Lamborghinisid (mõlemat 10 erinevat sõidukit) ning Ferrarisid (6 erinevat sõidukit). Mida kevadisemaks lähevad ilmad, seda rohkem lisandub igal aastal ka kindlustatavate sõidukite nimekirja mootorrattaid.

Kindlustusseltside pakkumised on väga erinevad, seepärast on pakkumisi alati mõistlik vaadata ja võrrelda. Liikluskindlustuse puhul on tingimused kehtestatud liikluskindlustuse seadusega. See tähendab, et tingimused, hüvitamise põhimõtted, piirangud ja välistused seltsiti ei erine. Ei tasuks aga unustada, et liikluskindlustus hüvitab tekkinud vara- ja isikukahju kannatanule, seega kui põhjustad liiklusõnnetuse, siis Sinu sõiduki kahjud jäävad kaskokindlustuse puudumise korral Su enda kanda. Selleks, et vältida suuremaid kulutusi ootamatute juhtumite korral, soovitame liikluskindlustusele lisaks sõlmida ka kohe kaskokindlustuse.

Kaskokindlustus on abiks kõikide levinumate kahjude hüvitamisel, hoolimata süüdlasest. Nagu näiteks liiklusõnnetuse, loodusõnnetuse, röövimise, vandalismi, sõiduki ja selle osade varguse korral. Kaskokindlustuse tegemisel tuleks vaadata hinnapakkumisest kaugemale, tutvuda pakkumises olevate kaitsete ning tingimustega.

Uue lahendusena on alates sellest kevadest võimalik IIZI vahendusel saada oma kevadsuvisel hooajal kasutatavale mootorrattale mugavalt ning ühe pakkumisena liiklus- ja kaskokindlustuse võrdlevad pakkumised. Näiteks kui on plaanis teha mõni pikem reis, minna Eestist väljapoole, siis soovitame kindlasti võimalike ootamatuste vältimiseks sõlmida kaskokindlustuse. Kindlustusperioodi pikkust on võimalik sobitada mootorratta kasutamise hooajaga, samuti on kohandatav kaitse kehtivuse piirkond (välismaa või ka ainult Eesti). Uuri oma võimalusi ja küsi pakkumist!

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi.