Kevadine meelespea mootorrattasõpradele

10. aprill 20182 minut(it) lugemist
Kevadine meelespea mootorrattasõpradele

Esimeste kevadiste ilmade ja plusskraadidega kibelevad kõik suuremad ja väiksemad mootorratta tulihingelised fännid teedele. Panime valmis nõuandeid, kuidas mootorratas peale pikka talvist seismist taas sõitudeks valmis panna.

Tehniline seisukord

Enne, kui oma kevadekuulutaja teele asud, vaata üle aku. Terve talve seisnud mootorratta aku võib nõuda laadimist. Hea oleks enne sõitu üleöö akut laadida. Kaalu aku vahetamist, kui see on vanem kui 4 aastat.

Nii nagu seisnud autol, tuleb ka mootorrattal kontrollida rehvide rõhku, mustrisügavust ja tekkinud pragusid ning kulumisi. Pikemalt seistes võib mootorrattal väheneda  rehvirõhk, mis sõites koheselt ujuvalt tunda annab.

Kontrolli ka pidurite töökorda ning pidurivedelikku värvust, mis peaks olema tumekollane-pruunikas ning vajadusel lase spetsialistil see ära vahetada. Jälgi, et pidurid töötaksid tavapäraselt ega ei oleks kinni kiilunud.

Vaata üle vajalik turvavarustus

Õnnetusse sattudes ei ole mootorrattal turvavöid ega õhkpatju ning mootorratturid on tänaval nõrgemas seisus kui autojuhid. Seepärast on äärmiselt oluline, et sõites kannad varustust, mis Sind kaitseb. Sinu motovarustus on ainus, mis eraldab Sind karedast teepinnast ning pakub kaitset löökide ja muljumiste vastu.

Alustades kiivrist, kinnastest ja lõpetades jaki ning pükstega. Ka saapad on olulised, sest need tagavad hea pidavuse ja kaitsevad õnnetuse korral luid.

Hoia paberid korras

Liikluses osalemiseks pead omama kehtivaid dokumente – tervisetõend, tehniline ülevaatus, juhiluba, kohustuslik liikluskindlustus. Laiema kindlustuskaitse jaoks vaata liiklus- ja kaskokindlustuse pakkumisi koos.

Võrdle liikluskindlustuse pakkumisi IIZI veebilehel.