Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Kevadised löökaugud on iga autoomaniku hirm

Talvised temperatuurid, naastrehvid ning heitlikud ilmastikuolud lõhuvad sõiduteid ning igal kevadel puutuvad autojuhid kokku ohtikke löökaukudega. Õnnetu kokkupuude löökauguga võib kaasa tuua kopsaka väljamineku. IIZI spetsialistid annavad nõu, kuidas käituda kahju tekkimise korral ja kes kulude eest vastutab.

Kevadeti tuleb sõidukiga liigeldes tihti ette olukordi, kus tuleb ohtlike teeaukude vahel sõita ja paratamatult toob see kaasa ka kahjude tekkimisi. Tänavad on vesised ning löökaugud ei pruugi isegi nähtavad olla. Kõige enam kannatavad löökaugust läbi sõites sõiduki veermik, rehvid, veljed ja silladetailid.

Kes hüvitab kahjud?

Löökaukude tekitatud kahjude korral on abi kaskost ning omavastutus tuleb tasuda endal või nõuda välja  tee valdajalt. Juhul, kui sõidukil kasko puudub, tuleks kahjunõue esitada tee omanikule, sest vaid liikluskindlustusest abi ei ole. Tee omaniku kohustus on tagada ohutuks liiklemiseks korras tee. Hoiatav ebatasase tee märk ei vabasta omanikku vastutusest. Märgist ei saa järeldada, et teel on löökaugud, millest läbi sõites võib sõidukit kahjustada.

Kuidas käituda?

Löökaugust läbi sõites tuleks esimesel võimalusel peatuda. Nii kaskokindlustuse kui ka teeomanikule nõude esitamiseks tuleks sündmuskohale kutsuda politsei, kes olukorra jäädvustab, mõõdab löökaugu sügavuse, laiuse ja pikkuse. Juhul, kui politsei sündmuskohale ei tule, tuleb pildid endal teha, mida saad mugavalt teha SIIN.

Sinu kaskokindlustus on siin!

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

IIZI ja Soraineni D&O kindlustuse hübriidseminar 26.mail

Loe lisaks

Tõene või väär? Tühikäigul sõitmine vähendab kütusekulu

Loe lisaks

Puugihammustus võib viia haigestumiseni: millal pöörduda arsti poole?

Loe lisaks