Kindlustuseksperdid analüüsivad Eesti ettevõtete juhatuse liikmete vastutust

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Eestis üha enam avalikku tähelepanu saavate juhatuse liikme vastutuse juhtumite valguses toimub täna, 7. märtsil, Hilton Tallinn Park hotellis seminar teemal “Mille eest vastutab ettevõtte juhtorgani liige ning kuidas kaitsta ja kindlustada juhtimisvigade eest?”

Advokaadibüroo Sorainen ja IIZI Kindlustusmaakleri korraldataval seminaril võtavad oma ala eksperdid koos maailma tuntuima kindlustuse kaubamärgi Lloyds of London esindajatega vaatluse alla olukorrad, kus Eesti ettevõtete juhtkonnad on raskustesse sattunud.

Näiteks, kas vastutuskindlustus oleks võinud tasuda Tallinna Sadama juhtide kohtukulud või Liviko enda kohtukulud või hüvitada võlausaldajatele Autorollo faktiliste juhtide või mõjutajate tekitatud kahjud.

„Näeme, et Eesti on üha enam avalikult kõneaineks nii äriettevõtete kui riiklike sihtasutuste juhatuse liikmete vastutuse ulatus, võimalikud nõuded ja nende täitmine,“ selgitab Kaido Konsap IIZI Kindlustusmaakleri äriosakonna juht.

Tema sõnul ei ole välistatud, et tulevikus hakkab olema järjest rohkem ka juhatuse liikmete vastu suunatud nõudeid. Kõige enam on kulud seotud vääratest juhtimisotsusest tingitud kahjuga, mis Konsapi sõnul ei pruugi alati aga pahatahtlik olla. „Kõikvõimalikud riskid, olgu need tehnoloogilised või inimfaktoriga seonduvad, üha kasvavad, seega tekib paratamatult juhtidele suurem surve ning juhatuse liikmete kindlustamine tõuseb enam ja enam päevakorda,“ märgib Konsap.

„Euroopas  on vastav kindlustus juhatuse liikmete jaoks nö hügieenifaktor, motivatsioonipaketi osa ja ka riskijulguse garanteerija. Kindlustus annab finantsilise kindluse nii juhatuse liikmele – kui see teeb valeotsuse, siis ei lähe tema isiklik vara löögi alla ja ka ettevõtte aktsionäridele – juhatuse liikme isiklik vara ei pruugi olla piisav tekitatud kahju korvamiseks,“ selgitab IIZI esindaja.

Tema sõnul peaks vastutuskindlustuse peale mõtlema panema ka olukord, kui mõni ametiasutus või audit tuleb ettevõttesse kontrolli teostama. „Sellisest uurimisest tuleb tavaliselt välja puudujääke ja vigu, mille eest on vastutav ettevõtte juht,“ märgib Konsap ja lisab, et aktsionäride järel on suurimad nõude esitajad just ametiasutused.

Täna kell 9.30 Hilton Tallinn Park hotellis toimuv üritus on mõeldud ettevõtete juhtorganite ehk juhatuse ja nõukogu liikmetele. Advokaadibüroo Sorainen on olnud juhatuse liikme vastutuse teadvustamisel üks peamisi eestkõnelejaid. IIZI Kindlustusmaakler on pakkunud aastaid juhatuse liikme vastutuskindlustuse võimalust ja nõustanud ettevõtteid selles osas.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga või jälgi meie Facebooki lehte!