Kodu kindlustamisel pannakse paika kõigepealt riskid, seejärel vaadatakse hindu

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

IIZI viis läbi kodukindlustuse teemalise uuringu. Küsitlusele oli võimalik oma tagasiside anda nii praegustel kui ka tulevastel klientidel ning täita online ankeet või jätta vastused IIZI esindustesse üle Eesti. Küsitluse tulemustega saab tutvuda allpool.

Kodukindlustus_IIZI-Kindlustusmaakler

Uuringu põhjal selgub, et kodukindlustusega kindlustatakse peamiselt kas eluruumi koos võimalikult laia paketiga kõikvõimalike riskide vastu või eluruumi koos koduse varaga. Vähem on neid kodukindlustuse tegijaid, kes ainult eluruumidele kindlustuse teeksid ja muud juurde ei valiks.

Kui nüüd põhjalikumalt pakkumiste juurde edasi liikuda, siis enamus vastajatest peab olulisemaks panna paika riskid, mida kodu kindlustamisel soovitakse katta, alles säärel uuritakse hindu. Vastustest tuleb küll välja, et ka hinnale pööratakse tähelepanu, kuid kindlustusest tulenev kaitse kodule on põhiline otsuse tegemisel.

Harjumuspärane on igaks uueks kindlustusperioodiks pikendada juba olemasolevat poliisi. See on igati mugav lahendus. Tihti aga ei mõelda siinkohal, et ka kodukindlustuse puhul, sarnaselt teisele kindlustustele, on võimalik igaks kindlustusperioodiks kiiresti ja lihtsalt võrrelda taas turul olevaid pakkumisi ja leida endale sobivaim. Nii hoiad parimal viisil oma kulutused alati kontrolli all.

Kodukindlustust ei peeta oluliseks, kui ei omata veel päris enda kodu ning elatakse näiteks üüripinnal. Tegelikult tuleks ka üüripinnal elades mõelda kindlustamisele, sest näiteks varakindlustusega saad kaitsta enda vara ja kodus hoitavaid nutiseadmeid, elektroonikat, rõivaid, ehteid, mööblit, sporditarbeid, tööriistu jne. Mõningal juhul on kodukindlustuse tegemine jäänud pooleli, sest ei ole leitud sobivat pakkumist.

IIZI kindlustusspetsialistid soovitavad:

Kindlustuse tegemisel mõtle koguriskikindlustamisele, mis on kõige laiema kindlustuskattega, et tagada parim kaitse mistahes kahjujuhtumiks. Võimalik on kindlustada ka ainult kodust vara. Kindlustusseltside pakkumised on erinevad, seepärast vaata alati hinnast kaugemale ja tutvu ka tingimustega. Küsimuste korral pea nõu spetsialistiga, et saaksid veenduda, et kindlustushuvi oleks kaetud.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!