3 elulist olukorda, mida tudeng kodukindlustusega leevendada saab

7. september 20183 minut(it) lugemist
Kodulehe mõõt üürikorter

Sügisel leiavad paljud tudengid üürikorterite näol endale esimesed kodud. Kui isikliku kodu kindlustamine on tavaline, siis ei ole see ebaoluline kindlasti ka üürikorteri puhul. Toome Sinuni 3 lugu elust enesest, millega tudeng kokku puutuda võib.

Muusikafestivalil läheb katki Sinu mobiiltelefon

Selge on see, et nii värsked, kui ka kogenud tudengid võtavad osa erinevatest üritustest. Mobiiltelefon on lahutamatu kaaslane kõikjal ning tänapäeval ei lahku keegi kodust telefonita. Juhul, kui tudeng on sõlminud koduse vara kindlustuse, on tema kaasas olev varandus kindlustatud samuti väljaspool kodu, nii ka näiteks muusikafestivalil. „Kaasas olev tehnika ja vara on kindlustatud teatud piirsummani, olenevalt kindlustusseltsist jääb see 1000-2000 € vahele,“ kommenteerib IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus. Tudengil või üürnikul on võimalik kindlustada ka ainult oma kodune vara ehk kaasa võetud isiklik tehnika või mööbel. Tasub mõelda, kui hinnaline on Sinu teler, koolis vajaminev sülearvuti või jalgratas?

Sinu pesumasin lakkab töötamast

Tilkuvad laed ei meeldi ühelegi naabrile, kuid isegi koju tööle jäänud aegu näinud pesumasin võib korraliku veelekke tekitada ning naaberkorterit kahjustada. Alati tasub sarnaste õnnetuste leevendamiseks kindlustada ka enda vastutus naabrite ees. Kui üürnikul on vastutuskindlustus, siis kehtib see ka väljaspool kodu, näiteks olukorras, kui komistad otsa sõbrale, kes seetõttu oma äsja ostetud arvuti maha pillab.

Sinu jalgratas varastatakse keldrist

Sageli sõidavad tudengid jalgratastega, mida hoiustatakse keldris või panipaigas. Paraku on aga need kohad sihiks ka varastele. Kui plaanid keldris hoida ka muud isiklikku vara lisaks jalgrattale, näiteks sõiduki rehve, siis varguse puhul on see hüvitatav kodukindlustuse alt. Lukustatud jalgratta vargus hüvitatakse ka väljaspool kodu. „Oluline on arvestada, et olenevalt kindlustusseltsist, pakutakse kaitset 10% ulatuses koduse vara summast,“ lisab Gertu Karbus.

Kodu on Sulle kallis, selle kindlustamine mitte

Üürikorterite hinnad on praegu küllaltki krõbedad ning kindlustuse maksumus selle kõrval on pigem tagasihoidlik. Näiteks tavaline 60 m2 korteri kindlustus 200 € omavastutusega ca 9 € kuus (see sisaldab taastamisväärtust, koguriskikindlustust, koduse vara kaitset kuni 15 000 €, vastutuskindlustust kuni 10 000 €). See paneb mõtlema, kui palju kahju ja kulusid võib tekitada üks tööle unustatud triikraud?

IIZI kodukindlustuse tootejuhi Gertu Karbuse sõnul võiksid kindlustamise vastu huvi tunda nii omanik kui üürnik. „Olukorras, kus üürnik kindlustab korteri ja vara, siis näiteks veeuputuse korral saab hüvitise siiski korteri omanik, kuid koduse vara kahjud hüvitatakse üürnikule,“ rõhutab Gertu Karbus. 

Võrdle kodukindlustuse hindu ja tingimusi