Maanteedel reguleerivad kiirust valdavalt mobiilsed kiiruskaamerad, mis raskema jalaga autojuhte vastava trahviga ka manitsevad. Mida oodata aga siis, kui kiirust oli ca paar kilomeetrit üle lubatud normi, kiiruskaamera tegi välgatuse, kuid trahvi kiiruse ületamise eest pole mitu päeva laekunud. Kas on võimalik, et kaamera tegi välku, aga tegelikult ületamist ei olnud?
Politsei sõnul fikseerib automaatne kiirusmõõtesüsteem kiiruseületamise salvestisena ainult juhtudel, kus toimus lubatud sõidukiiruse ületamine. Liiklusmenetlustalituse poolt trahviteate edastamise kiirus sõltub juhtumite menetlusmahust ning menetlusjärjekorrast. Praktikas võib see hetkel kõikuda mõnest tunnist kuni 5-6 päevani ning see kehtib nii mobiilse kui ka statsionaarse kaamera kohta.
Täiendavaks ja iseseisvaks kontrollimiseks saavad kõik ise politsei trahviteadete portaalis hoiatustrahv.politsei.ee kontrollida personaalse trahviteate olemasolu, kinnitada trahviteate kättesaamist ja ka trahviteadet tasuda.
Vastavalt väärteomenetluse seadustiku nõuetele saadetakse trahviteade kümne tööpäeva jooksul alates väärteo tuvastamisest. Et olla kindel trahviteadete kiires ja korrektses kättesaamises tasuks kontrollida rahvastikuregistri järgse elukoha aadressi vastavust tegelikkusele ning vajadusel andmeid täpsustada. Eelkõige on aga oluline elektroonsete kontaktide olemasolu, korrektsus ja toimivus, seega tasub üle kontrollida personaalselt eesti.ee aadressilt suunamine aktiivses kasutuses olevale aadressile.