Kuidas kindlustamisega tagada pere turvalisust?

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Mis on ühe hästi toimiva pere saladus? Kas selleks on ühine eesmärk või hoopis üksteise usaldamine ja turvatunne? Mis loob tänases ühiskonnas meile turvatunde kui meid ümbritseb terrorism ja kiire stressirohke elutempo?Meie kindlustusspetsialistid panid kirja mõned nõuanded, kuidas kindlustamisega igapäevaseid probleeme ja pingeid maandada peredele sobivaimal viisil.

Kodukindlustus

Kui vaadata statistikat, siis eestlastele meeldib pigem oma kodu (kinnisvara) omada, mitte rentida. See tuleb selgelt välja ka Euroala riikides läbiviidud uuringutest. Koos ostmiseks vajaliku kodulaenu võtmisega kohustavad pangad vara kindlustama. Tahaplaanile jääb tihti kodukindlustuse sisu ja tingimused. Näiteks kui peres on kasvamas lapsed või oled suur lemmiklooma sõber, siis võib majapidamises tulla ette erinevaid olukordi, mille korral on kindlustusest abi. Purunenud aknaklaas, kraaps naabri autol, õnnetused nutiseadmetega on vaid mõned näited esinevatest mittetahtlikest juhtumitest.

Õnnetusjuhtumikindlustus

Pere kindustamisel tuleks meeles pidada enda ja teiste pereliikmete huve. Õnnetusjuhtumikindlustus on abiks olukordades, kus ootamatu sündmus toob kaasa kas kehavigastuse, haiguse või mõne muu igapäevaseid toimetusi segava tervisega seotud seisundi. Näiteks sportides saad luumurru, tõsisema venituse, rebendi või haava. Kui oled pere peamiseks sissetuleku tagajaks, siis kindlustus aitab kergemalt hakkama saada ja võimaldab rahulikult kodus taastuda. Lisaks soovitame mõelda laste kindlustamisele, kes on tublid sportimisel ja julgemad seiklejad maailma avastamisel. Kõige laialdasema kindlustuskaitse annab õnnetusjuhtumikindlustuse ja elukindlustuse kombineerimine, kuid abiks on ka see kui vaatad üle Sinu pere jaoks olulised kaitsed õnnetusjuhtumikindlustuse juures.

Reisikindlustus

Perega puhkuseplaane pidades ära unusta reisikindlustust. Reisikindlustusele tuleb mõelda kohe kui on teada reisi täpsed kuupäevad, reisile minevad inimesed ja tehtud esimesed maksed piletite või majutuse eest. Tihti mõeldakse kindlustusele alles vahetult enne reisi või väljalendu, kuid ootamatud reisitõrked (lennuettevõtte pankrott, streik või ettenägematud kriisiolukorrad) võivad tekkida varem ja nii võib planeeritud reis osutuda oodatust kulukamaks. Näiteks ka siis kui laps jääb vahetult enne reisi haigeks ja väljasõit ei tule enam kõne allagi. Seetõttu soovitame osta reisikindlustuse koheselt, peale reisi soetamist ning tähtis on, et kindlustus kehtiks kogu perioodi, alates päevast, mil lahkud Eestist kuni päevani mil jõuad koju tagasi. 

Kõige olulisem on meeles pidada, et kindlustamisel tuleks vaadata hinnapakkumisest kaugemale. Kindlustusseltside pakkumised on tihti väga erinevad.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus >>
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi.