Kuidas täita lüngad Eesti ravikindlustuses?

26. mai 20202 minut(it) lugemist
Kuidas täita lüngad Eesti ravikindlustuses

Eriolukord mõjutas ravijärjekordi, eriarstiabi kättesaadavust ja tekitas vajaduse psühholoogiliste muredega tegelemiseks. Tekkinud seisak pikendab ravile pääsemist veelgi. Kiiremaks alternatiiviks on tasulised raviteenused, kuid kuidas neid kulusid kindlustusega katta?

Haigekassa andmetel vähenes märtsis eriolukorra ajal plaaniline statsionaarne ravi veerandi võrra. Aprillis oli kukkumine veelgi suurem, sest eriolukord kestis terve kuu.

Meedikute hinnangul on plaaniliste vastuvõttude, uuringute ja protseduuride edasilükkumine põhjustanud erakorralise abi vajaduse suurenemist  ning avaldanud mõju  järjekorras oodanud inimeste tervisele. Plaaniline ravi on järk-järgult taastumas, kuid selle ümberkorraldamine, arvestades patsientide ja tervishoiutöötajate ohutust, ootamist ei lühenda. Lisaks tuleb arstiabi osutada kontrollitud mahus ning range infektsioonikontrolli all.

Ravikindlustuslepinguga saab kiiremini abi

Ravijärjekorrad ja arstiabi  kättesaadavus on otseselt seotud haigekassa ravirahadega. Sotsiaalmaksu laekub vähem ja haigekassa juht Rain Laane sõnul väheneb eelarve 200 miljoni euro võrra. Sellises olukorras on abiks vabatahtlik ravikindlustusleping, mis katab  tasuliste teenuste kulu ning võimaldab kiirelt jõuda spetsialisti vastuvõtule ja teostada vajalikke uuringuid.

Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel oli vabatahtliku ravikindlustusega oma tööandjate poolt käesoleva aasta 1.kvartali lõpuks kindlustatud 6200 töötajat, kes on ravivajadust silmas pidades oluliselt paremas olukorras, sest omavad paremat ligipääsu kvaliteetsele ja kiirele abile.

IIZI pakutav ravikindlustuslahendus on rätsepatöö

Vabatahtlikku ravikindlust pakub täna Eestis 4 kindlustusandjat, kelle poolt pakutava teenuse põhimõte on üldjoontes sama, kuid detailides võivad olla suured erinevused. Sellest tulenevalt on alati mõistlik kaasata ostuprotsessi nõustav kindlustusmaakler, kes tegeleb valdkonnaga igapäevaselt ja suudab koostöös kliendiga panna kokku kliendi huvidele vastava kindlustuskaitse. Reeglina on IIZI poolt kliendile ostetavad ravikindlustuslepingud nö rätsepatöö ja ostetud konkreetse kliendi vajadusi silmas pidades.

Küsi nõu oma kindlustusmaaklerilt või kirjuta info@iizi.ee!