Haigekassa andmetel vähenes märtsis eriolukorra ajal plaaniline statsionaarne ravi veerandi võrra. Aprillis oli kukkumine veelgi suurem, sest eriolukord kestis terve kuu.
Meedikute hinnangul on plaaniliste vastuvõttude, uuringute ja protseduuride edasilükkumine põhjustanud erakorralise abi vajaduse suurenemist ning avaldanud mõju järjekorras oodanud inimeste tervisele. Plaaniline ravi on järk-järgult taastumas, kuid selle ümberkorraldamine, arvestades patsientide ja tervishoiutöötajate ohutust, ootamist ei lühenda. Lisaks tuleb arstiabi osutada kontrollitud mahus ning range infektsioonikontrolli all.
Ravikindlustuslepinguga saab kiiremini abi
Ravijärjekorrad ja arstiabi kättesaadavus on otseselt seotud haigekassa ravirahadega. Sotsiaalmaksu laekub vähem ja haigekassa juht Rain Laane sõnul väheneb eelarve 200 miljoni euro võrra. Sellises olukorras on abiks vabatahtlik ravikindlustusleping, mis katab tasuliste teenuste kulu ning võimaldab kiirelt jõuda spetsialisti vastuvõtule ja teostada vajalikke uuringuid.
Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel oli vabatahtliku ravikindlustusega oma tööandjate poolt käesoleva aasta 1.kvartali lõpuks kindlustatud 6200 töötajat, kes on ravivajadust silmas pidades oluliselt paremas olukorras, sest omavad paremat ligipääsu kvaliteetsele ja kiirele abile.
IIZI pakutav ravikindlustuslahendus on rätsepatöö
Vabatahtlikku ravikindlust pakub täna Eestis 4 kindlustusandjat, kelle poolt pakutava teenuse põhimõte on üldjoontes sama, kuid detailides võivad olla suured erinevused. Sellest tulenevalt on alati mõistlik kaasata ostuprotsessi nõustav kindlustusmaakler, kes tegeleb valdkonnaga igapäevaselt ja suudab koostöös kliendiga panna kokku kliendi huvidele vastava kindlustuskaitse. Reeglina on IIZI poolt kliendile ostetavad ravikindlustuslepingud nö rätsepatöö ja ostetud konkreetse kliendi vajadusi silmas pidades.