Liikluskindlustuseta sõit võib kalliks maksma minna

9. oktoober 20192 minut(it) lugemist
Liikluskindlustuseta soit voib kalliks maksma minna

Tänapäeva info ülekülluses on palju olulist, mis vajab meeles pidamist. Liikluskindlustus on seadusest tulenev kohustuslik kindlustus, milleta tänaval liigelda ei tohi. Liikluskindlustuse kehtivuses tuleb alati veenduda, sest vastasel juhul tuleb isikliku rahakotti kergendada. IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees annab nõu.

 Hajameelsus kedagi ei päästa

Liikluskindlustuseta sõitmine võib kaasa tuua rahatrahvi, kuid kahju korral märksa krõbedamad kulud, mis tuleb kinni maksta enda taskust. Liikluskindlustuste Fondi andmetel on keskmise kahju suurus 1791 €, kuid asjaolude kokkulangemise tõttu võib juhtuda, et  Sinu süü tõttu aset leidnud liiklusõnnetus luksusautoga toob kaasa märkimisväärselt suuremad kulud. „IIZI kasutab selliste olukordade vältimiseks turu parimat meeldetuletussüsteemi, saates lepingu lõppemisest teavituse e-posti aadressile ja telefonile, samuti saab kindlustuskaitse kehtivust jälgida IIZI äpist. See hoiab ära hajameelsusest kindlustuskaitseta sõidud ja tekkida võivad ootamatud kulud,“ kommenteerib Kääramees.

 Teadmatus ja kindlustuskaitseta sõitmine

Liikluskindlustus võib katkeda ka Sinu teadmata. Näiteks sõiduki ostu- või müügi korral, kui tehing liiklusregistris tegemata jääb. Samuti tuleb sageli ette, et liisingu lõppedes ostetakse sõiduk välja, kuid omanikuvahetust ei teostata. Vana omanik teavitab registrit sõiduki võõrandamisest ning kui uus omanik ei reageeri, siis sõiduki registrikanne peatatakse ja nii katkeb automaatselt ka liikluskindlustus.

Sinu liikluskindlustus on siin!