Mida ettevõtte ravikindlustuse ostmisel silmas pidada?

17. november 20192 minut(it) lugemist
Mida ettevõtte ravikindlustuse ostmisel silmas pidada

Peaaegu aasta tagasi muudeti ettevõtte töötajate sportimise ja ravikindlustuse kulude hüvitamine maksuvabaks. Selle aja jooksul on turule juurde tulnud erinevaid ettevõtte ravikindlustuse pakkujaid ning täienenud on ka kindlustustooted. IIZI ärikliendiosakonna kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder toob välja olulisemad lähtekohad, mida ravikindlustuse ostmisel silmas pidada.

Millest alustada ravikindlustuse ostmisel?

Esimese asjana tuleks üle vaadata eelarve. Maksuvabalt saab ravikindlustuse makseid tasuda kuni 400 € töötaja kohta aastas. Kindlustuskaitset on võimalik osta ka märgatavalt väiksema kulu eest, eriti kui motivatsioonipakett juba sisaldab maksuvabastusega kulusid (nt sportimine), aga on soov pakkuda ravikindlustust lisaks. Tagasihoidlikumad kindlustuslepingud jäävad nt 100 € piirimaile.

IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder toob välja, et töötaja palgafondi suurendamine 400 € võrra tähendab töötajale netosissetulekut alla 20 euro kuus. Samas kui ravikindlustuse kindlustuskaitsest olenevalt on võimalik hüvitisena tagasi saada tuhandeid eurosid ja seda just kriitilistel eluhetkedel. Töötaja ise eraisikuna sellist kindlustuskaitset selle raha eest osta ei saa.

Millist ravikindlustuse kindlustuskaitset eelistada?

Ravikindlustuse kohustuslik osa koosneb pere- ja eriarstiabist. Kuna tavapärane eriarsti vastuvõtule pääsemine tähendab pikki ootejärjekordi, siis on sellest saanud üks olulisemaid ja positiivsemaid ettevõtte ravikindlustuse väärtuseid.

Kõik muud soovid ja täpsemad tingimused on võimalik vastavalt ettevõtte töötajate tegelikele vajadustele juurde lisada. Näiteks haiglaravi, taastusravi, hambaravi, prillide ja läätsede soetamise, retseptiravimite kulud ning ka tervisekontrollid (sh juhilubade taotlustega seonduvad), vaktsineerimine, kriitiliste haiguste kaitse.

Lisakaitsetest on vaieldamatult populaarseim hambaravi kindlustus, sest hambaravikulud tuleb reeglina kõikidel täiskasvanutel endal tasuda. Hiljuti lisandus ka võimalus ortodondi või proteesiarsti kindlustuskaitseks, kus raviarved on oluliselt kõrgemast hinnaklassist.

Kuidas ravikindlustuse kindlustusleping töötab?

Kindlasti ei pea ettevõtte personalijuht tundma hirmu igaühe tervisemuredega tegelemise ees. Ravikulude hüvitamise osas suhtleb alati töötaja ise kindlustusandjaga. Tavapärane protsess on lihtne ja kiire, raviarved tuleb töötajal esitada kindlustusandjale ja küllaltki kiiresti hüvitatakse kulud töötaja pangaarvele.

Kindlustusmaakler on abiks nii ettevõttele ravikindlustuse paketi kokkupanemisel kui ka töötajatele juhendamises, mis vastavalt valitud paketi puhul toimib ja mida on vaja hüvitise saamisel silmas pidada. Personalijuhi tööks jääb vaid oma töötajate julgustamine kindlustuslepingut kasutama ja meeldetuletus, et seda tõepoolest ka kasutataks.

Küsi nõu oma kindlustusmaaklerilt või kirjuta info@iizi.ee!