Mida peaksid teadma kaskokindlustusest talvel?

15. veebruar 20193 minut(it) lugemist
Mida peaksid teadma kaskokindlustusest talvel

Talvine ilm muudab liiklemise keerulisemaks ning libedad teeolud eeldavad ettevaatlikku sõidumaneeri. Kui adrenaliinijanune autojuht paneb juhtimisoskused proovile, siis kaskokindlustus ei kehti.

Autoga jääle sõitmine on juhi vastutus

Leidub julgeid, kes esimese jääkatte tekkimisel adrenaliini jääle otsima lähevad. „Mitteametlikult ja enda initsiatiivil autoga veekogul sõitmine on väga ohtlik. Kaskokindlustusest ei ole abi, kui autojuht riskib lõbusõiduga jäätunud järvel või mitteametlikul jääteel,“ kommenteerib IIZI kaskokindlustuse tootejuht Kristiina Koitla. Maanteeameti andmetel on Eestis võimalik rajada ning hooldada koguni 7 jääteed. Ametlik jäätee on märgistatud, samuti toimub sealne liiklemine vastavalt ohutusnõuetele ning ametlikul jääteel kehtib ka kaskokindlustus. Kaskokindlustus ei kata ka kahjusid, mis võivad tekkida rallisõitudel põldudele rajatud jääradadel.

Teiste hooletus võib Sinu autole ohtlik olla

Talvega käivad kaasas lumised katused ning jääpurikad, mis seavad ohtu tänaval parkivad sõidukid. Kaskokindlustus on abiks kahjude korral, kui sõidukile kukub lumi või jää. IIZI kaskokindlustuse tootejuht juhib tähelepanu, et nende kahjude eest vastutab lõpuks aga maja omanik, kelle katuselt lumi kukkus ja seetõttu on õigus esitada tagasinõue kinnisvara omanikule.

Juhtumised ei sõltu tihti Sinu sõiduoskustest

Talvine aeg toob kaasa uute sõiduvõtetega kohanemise. Sageli soosivad talvel õnnetusi ilmastikuolud, näiteks ootamatu kiilasjää tõttu satutakse kergemini libisemisse. Ette võib tulla teelt väljasõite ja pikenenud pidurdusmaa tõttu tagant otsasõite, mis toovad kaasa nii suuremaid, kui väiksemaid plekimõlkimisi, mille tagajärjel saab kahjustada nii enda kui ka teiste vara.

Kindlasti on olulisel kohal korralikud ja kvaliteetsed talverehvid, mis aitavad õnnetusi ennetada, kuid abiks on ka kaskokindlustus, mis hüvitab olenemata sellest, kes õnnetuse põhjustas. „Lisaks on eriti talvel hea kasutada kaskokindlustuse Autoabi teenust, mis on abiks nii lumme kinni jäänud auto, otsa saanud kütuse kui ka purunenud rehvi korral,“ lisab Kristiina Koitla.

Ole kaasliiklejate suhtes hooliv

Enne sõidu alustamist puhasta hoolikalt auto lumest, et sõitmine oleks nii Sulle kui ka kaasliiklejatele ohutum. Kui lumi maandub Sinu sõiduki katuselt tagumise auto esiklaasil võid tahtmatul tekitada äärmiselt ohtliku olukorra. Lisaks õnnetustele võib puhastamata lumi kaasa tuua ka rahatrahvi. Samuti tasuks tähelepanu pöörata jääd ja lund täis rattakoobastele, mis on liikluses ohtlikud nii Sulle, kui ka teistele.

Sinu kaskokindlustus on siin!