Mida teada suusareisi kindlustamisest?

20. detsember 20233 minut(it) lugemist
Mida teada suusareisi kindlustamisest?

Suusareis või sõit lumelauaga kuulub kindlustuse mõistes ohtliku tegevuse alla, mistõttu vajab selline reis eraldi lisakaitset.

Aasta lõpus ja aasta alguses käivad paljud mägedes suusatamas või lumelauaga sõitmas. Kuna tegu on selgelt ekstreemsete spordialadega, siis oma tervise hüvanguks peaks kindlustus olema aktiivse olemusega puhkusereisidesse sissekirjutatud. IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees tuletab meelde, mida arvestada suusareisiks kindlustuse valimisel.

Enne kindlustusvaliku tegemist on oluline läbi mõelda oma reisi eesmärk ja plaanitavad tegevused. Talvisel ajal on eriti populaarsed suusareisid mägedesse või surfireis päikese alla. Paraku kujutavad need spordialad endast kõrgemat riski saada vigastusi või sattuda õnnetusse, mistõttu nö tavaline reisikindlustus ei pruugi aidata.

Suusareisi kindlustamisel vali juurde ohtliku tegevuse lisakaitse 

Ekstreemsema olemusega puhkusereisil, kus plaanid mägedes suusatada, lumelauaga sõita, surfata, ATV või mootorsaaniga safarile minna, osaleda võistlustel või treeninglaagrites peaksid meditsiiniabi kaitse tagamiseks oma reisikindlustusele lisama ohtliku tegevuse kaitse. Nii on tagatud vajalikud ravikulud, kui juhtuma peaks kõige hullem.

Vigastades end suusanõlval võivad lisaks meditsiiniabikuludele ootamatult kalliks maksma minna pealtnäha teisejärgulised kulud – näiteks vigastatu helikopteriga transportimine mägedes või eraldatud rannalt haiglasse või eritransport tagasi koju. Seega peaks lähtuvalt reisi ekstreemsemast iseloomust valima meditsiiniabi summa tavalisest suurema, soovitavalt 500 000 €. Oluline on teada, et näiteks mäesuusatamisel pakuvad enamik kindlustusseltse kaitset vaid suusakeskustes märgistatud radadel, kuid väljaspool märgistatud suusaradu kindlustuskaitse puudub.

Spordialasid, mis vajavad eraldi kõrgema riskiga kindlustuse valimist on tegelikult mitmeid ning kindlustusseltsidel on tingimuste osas erisusi. Siin olekski abi kindlustusmaakleritest, kes teevad pildi selgemaks ja oskavad täpselt kliendi reisiks sobiva kindlustuskaitse välja otsida.

Pööra tähelepanu reisipagasile

Kui võtad reisile kaasa oma suusavarustuse, surfi- või lumelaua, siis soovitame üle täpsustada, kas ja mis ulatuses seltsid pagasis olevaid esemeid hüvitavad. Lisaks tasub teada, et spordivarustust (nii kaasasolevat kui renditud) saad kindlustada ka selle purunemise vastu selle kasutamisel (näiteks murrad mäel kukkudes suusa).

Vastutuskindlustus päästab kui sõidad suusamäel kellelegi otsa 

Kõige sagedamini tuleb tahtmatut kahju tekitamist kolmandatele osapooltele ette just suusareisidel, kus mäenõlvadel sõidetakse kogemata kellelegi otsa, mille tagajärjel tuleb katta vastaspoole tervisekahjud või katkine suusavarustus. Samuti võib vastutuskindlustuse olemasolust kasu olla lastega reisides kui ootamatusi võib juhtuda näiteks hotellitoas, kus saab mänguhoos kahjustada teler või kaupluses, kus riiulilt aetakse midagi kogemata maha.

25% inimestest soetab reisikindlustuse alles nädal enne reisi

Reisikindlustuse soetamisel mängib olulist rolli ka ajastus. Kuigi näeme, et inimesed mõistavad varasemast paremini, et reisikindlustusest võib tõesti kasu olla, siis paraku ca 25% inimestest hakkab tõsisemalt reisikindlustuse peale mõtlema alles nädal enne reisi. Kui kindlustuse sõlmitakse vaid mõned päevad enne reisi, siis võib juhtuda, et reisi ärajäämise põhjus on juba toimunud, misjuhul pole enam tegemist ootamatusega ja kindlustus ärajäänud reisi kulusid ei kata. Siin võibki näidetena tuua nii reisiselli haigestumise kui ka lennufirma töötajate streigi.

Niisiis on reisikindlustuse soetamisel oluline nii ajastus, kui sõltuvalt reisi eesmärgist ja sealsetest tegevustest soetatud kindlustuskaitsed. Kiiresti ja targalt aitab valida IIZI soovitus.

Reisile Sinuga

Reisile Sinuga!

Reisi kindlustamisel on oluline kindlustuskaitsete sisu. Kiirelt ja targalt aitab valida “IIZI soovitus”!