Regulaarne autopesu aitab hoida autokere ning korralik ja rikkumata värvikiht kaitseb sõidukit korrosiooni ning muude kahjustuste eest. Kui talvisel ajal pole pesulasse liiga tihti jõudnud, siis kevadel tuleks autole teha põhjalikum puhastus.
Korralik autopesu algab leotusest
Autogeeniuse soovitab alustada iga pesu korraliku leotusega. Leotuse käigus töödeldakse auto keret ühe või mitme leotusvahendiga, mis seejärel survepesuriga maha loputatakse, et eemaldada enne kontaktpesu abrasiivne materjal. Põhjalikuma pesu korral sisaldab leotus erinevaid vahendeid, nagu üldleotusvahend (snowfoam), pigieemaldi, lendrooste või piduritolmu eemaldi, putukaeemaldi jne.
Survepesu teeb suurema töö
Käsnast ja auto loputamisest pelgalt veega ei piisa. Oluline on eemaldada maksimaalselt mustust kontaktivabalt ehk leotuste ja survepesuriga. Šampooniga käsipesu annab autole üksnes viimase lihvi.
Pesemisel tuleb kasutada vähemalt kahte ämbrit: üks šampooni- ja teine loputusvee jaoks. Ämbri põhjas võiks olla ka spetsiaalne sõel, mis hoiab autolt kogutud mustuse ämbri põhjas ja loputusvee puhtamana.
Kindlasti ei sobi autopesuks ükskõik missugune šampoon või kodukeemia. Õige autošampoon vahutab hästi, teeb pinna libedaks ega kahjusta auto värvi- ja lakikihti, muid detaile ega kaitsekihte. Fairy võib ka hästi vahutada, aga selle sees on aineid, millega autovärv kindlasti kokku ei peaks puutuma.
Pigi ja sool on koos
Kollane pesukäsn on kauge minevik. Tänapäeval müüakse turvalist pesu võimaldavaid mikrokiust pesupatju ja -kindaid. Tavaline švamm võtab autokerelt tulnud mustuse kinni ja tagajärjeks võivad olla mikrokriimud, kehvemal juhul suuremad kahjud. Spetsiaalse mikrokiudpadja või -kindaga pestes ladestub mustus aga kangakiudude vahele.
Pärast talve tasub teha pigieemaldus, sest koos sellega on auto kerel ka sool, lendrooste ja muu sodi ning pigieemaldus võtab maha kõik need ühekorraga. Tea, et pigieemaldusel on nõrgaks kohaks kojamehe kummiriba ja uksetihendite alumised kummiääred. Aine voolab mööda ust alla ja valgub nurga taha, alumiste tihendite peale, seega on hoolikas loputamine neist kohtadest ülioluline!
Lindude väljaheited, putukad, vaik ning pigi- ja lendroosteplekid leota ettevaatlikult lahti, kindlasti ära hõõru – lindude väljaheidetes võib olla liivateri.
Võta aega kuivatamiseks
Kuivatamata autole tekivad lubjased veeplekid, mis halvemal juhul sööbivad lakipinna sisse. Valesti kuivatades, näiteks suvalise lapi või silikoonist kuivatusspaatliga, võid aga kriimustada laki- või värvikihti. Parim on kuivatada õhuga ehk puutevabalt. Saadaval on ka spetsiaalsed mikrokiust kuivatusrätikud terve auto kuivatamiseks või viimistlemiseks.
Ära unusta velgi!
Kui velgi pikka aega mitte pesta, kogunevad neile piduritolmu- ja porikiht ning pigi, mille eemaldamine on ajamahukas ja kulukas ettevõtmine. Velgi ei tasu pesta sama vee ja mikrokiudlapiga, millega pesed ülejäänud autot, sest velgedelt eraldub abrasiivne piduritolm.
Loomulikult kehtib vana tõde, et autot ei tohi pesta päikese käes või tuulises ja tolmuses kohas, sest muidu kuivavad šampoon, leotusained ja pesuvesi liiga kiiresti.
Auto heas konditsioonis hoidmiseks soovitavad Jazz pesulad lähtuda valemist: 1 paak kütust = 1 pesu.