Millisel ristmikul on Eestis kõige suurem tõenäosus liiklusõnnetusse sattuda?

28. september 20232 minut(it) lugemist
Millisel ristmikul on Eestis kõige suurem tõenäosus liiklusõnnetusse sattuda?

Eesti kõige ohtlikum ristmik asub Tallinnas, kus toimus 2022. aastal 110 liiklusõnnetust.

Eesti liikluskindlustuse fondi andmetel asub Maarjamaa kõige ohtlikum ristmik Tallinnas Kristiines, kus möödunud aastal juhtus 110 liiklusõnnetust ja käesoleval aastal on neid 24.09.2023 seisuga juhtunud juba 70. Samal ajal on tekkinud kahju juba märgatavalt suurem, kui eelmisel aastal kokku.

Kui üldiselt statistikal peatuda, siis 41% õnnetustest moodustavadki reastumisel kokkupõrked kõrvalreas liikujaga, 37% tagant otsasõidud (pikivahe) ja 6% kokkupõrked ristuval teel liikujaga.

Kristiine ristmik

Liiklusjärelevalvekeskus juhendab, millega tasub arvestada:

  • ristmik on pindalalt suur, üritades veel kollase/varase punasega üle lipsata, võib mõni kiirem ristuvalt teelt juba rohelisega startida
  • rohelisega startides veendu, et kõik ristuval teel liikujad on jõudnud ristmiku ületamise lõpetada. Kuna pole teada, millise tulega teine liikleja ristmiku ületamist alustas, siis jõuga oma õigust taga ajada pole hea mõte. Liiklusõnnetuse korral võid süüdlaseks jääda ka sina, kuigi alustasid ristmiku ületamist lubava tulega. LS § 58 lg 2 ütleb, et foori lubava tule süttimisel peab juht andma teed juhile, kes lõpetab ristmiku ületamist ja veel sõiduteel olevale jalakäijale.
  • pööret sooritades jälgi eelnevalt liiklusmärke, pöörde ajal teekattemärgiseid ja hoia silm peal ka kõrval liikujatel. Pöörde ajal ei ole reavahetus keelatud, kuid manöövrit sooritades pead veenduma manöövri ohutuses.
  • liikudes kesklinnast Õismäe suunas, ole eriti tähelepanelik sõidurida vahetades
  • liigeldes vali sobilik sõidukiirus ja jäta ruumi nii enda kui teiste eksimustele.

Kuidas käituda, kui on toimunud kokkupõrge või tagant otsasõit?

  1. Esmalt jää rahulikuks! Peata sündmuskohal auto ja lepi teise osapoolega süülisuse osas kokku. Kui mingil põhjusel kokkuleppele ei saa, siis kutsu politsei.
  2. Fikseeri õnnetuse asjaolud ehk tee sündmuskohast ja sõidukite kahjudest pildid. Vahetage teise osapoolega kontaktandmeid.
  3. Sõida koju ja esita esimesel võimalusel kahjuavaldus IIZI kodulehel.

Kui sul tekib kahjude fikseerimise osas küsimusi, siis helista julgelt IIZI 24/7 Kahjuabisse telefonil 666 0300.

Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade