Mis on ettevõtte jaoks kõige suurem risk?

18. aprill 20192 minut(it) lugemist
IIZI finantsjuht Mis on ettevõtte jaoks kõige suurem risk

IIZI finantsjuht Kaido Kepp osales Pärnu Finantskonverentsil, kus rääkis finantsjuhi riskide juhtimisest ning tõi välja olulised punktid, kuidas riskivalmidust hinnata ning millest riske maandades lähtuda.

IIZI finantsjuhi sõnul sisaldab risk endas nii ohtu, kui ka võimalust ning hea riskijuht ei tegele ainult kahjude vältimise, vaid leiab eelkõige tasakaalu ohtude ja võimaluste vahel. Kindlasti hindab hea riskijuht riskivalmidust koos riskivõimega.

Riskiolukorda sattudes on äärmiselt tähtis kokku leppida tegevusplaan ja käitumisjuhised ning nendest ka reaalselt kinni pidada. Keerulises olukorras tehakse sageli suurema riskiga otsuseid.

Mida teevad edukad ettevõtted?

Edukad ettevõtted pikendavad oma kasvuperioodi tänu selgele teadlikkusele, kust raha tekib ning kasutatakse ära ka eeliseid konkurentide ees. Sellise ettevõtte töötajad on huvitatud ühise eesmärgi nimel töötamisest ning edu mõõdetakse sama mõõdiku alusel, mis on seotud ka ettevõtte motivatsioonisüsteemiga. Edukas ettevõte käib kaasas tänapäevaste trendidega, näiteks kui tekib võimalus inimese tööd automatiseerida, tasub vajadusel panustada ümberõppesse. Kaido Keppi sõnul edukas ettevõte teab, et kõige suurem risk seisneb hoopis selles, kui riske üldse ei võeta.

Allikas: Finantsuudised (11.04.2018)