Mootorratturid sõidavad liiklusviha vastu

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

18.06 kell 12.00 stardivad Saku Selveri juurest mootorratturid ühissõiduga Hiiumaale. Psühholoogiatudeng Rael-Saskia Salakka sõnul on liikluses esinev vihaemotsioon oluline tegur, mis võib viia ohtlike situatsioonideni. Motokool load.ee ja IIZI Kindlustusmaakler kuulutavad välja liiklusviha vaba päeva, mida mootorratturid oma sõidustiiliga toetavad, liigeldes rahulikult ja kaasliiklejaid arvestavalt.

Üheskoos sõidetakse Hiiumaale motokokkutulekule, kus toimuvad mootorrataste aeglusslaalom, rehviheide ja muud meeleolukad mängud. 22.30 Astub Kärdlas Rannapaargu lavale The Sun eesotsas Tanel Padariga, kes samuti toetab liiklusviha vaba päeva ideed, olles igapäevaselt jalgrattatreeningutel sellega kokku puutunud.

Psühholoogiatudeng Rael-Saskia Salakka uuris liiklusraevu teemat süviti. Vihaga kaasnevad tihti vaenulikud mõtted, kehaline erutus (peavalu, suurenenud südametegevus, lihaspinge jms) ja käitumismustrid, mille eesmärgiks on teist inimest hoiatada meie viha eest või karistada neid nende käitumise eest. See kujuneb tihti vastusena olukordadele, mis ei ole vastavuses inimese ootustega või teis(t)ele inimes(t)ele, keda tajutakse alandava, ähvardava ja/või lugupidamatuna (American Psychological Association, 2012). Eristatud on situatsioonilist viha, mis tekib vastusena ebameeldivale olukorrale ja on ajutine emotsionaalne seisund, ning viha kui iseloomuomadust, mis kirjeldab üldist kalduvust erinevates olukordades vihaselt reageerida.

 „Kuna mootorratturid ja jalgratturid on vähemkaitstud liiklejad, on neil ka suurem oht liiklusviha põhjustatud ohtlikes olukordades rohkem kannatada saada“, kommenteerib motokooli load.ee koolitaja Mall Freiman. Üldjoontes tekitavad algajates sõidukijuhtides enim viha ning ka agressiivsust hoolimatu/ebaviisakas liiklemine teiste juhtide poolt. Ka IIZI Kindlustusmaakleri turundusjuht Maria Plees on ettevõtmisega rahul: „Kui meie liiklejad oskavad end rohkem jälgida ning arvestada ka kaasliiklejatega,  siis jääb kindlasti palju ohusituatsioone olemata.“

Ettevõtmisega loodavad korraldajad panna aluse pikaajalisele traditsioonile, mis muudakski jaanieelse nädalavahetuse liiklusviha vabaks.

Rohkem infot:
https://www.facebook.com/events/1617460098484221/

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!

Nupp_Liitu-IIZI-uudiskirjaga