Motivatsioonipakett: tervisekindlustus kogub populaarsust

8. jaanuar 20212 minut(it) lugemist
Motivatsioonipakett tervisekindlustus kogub populaarsust

Koroonaviiruse taustal on tööandja väärtuspakkumises suuremat tähelepanu pälvinud töötajate tervis. Kui varasemalt motiveeriti töötajaid sportimisvõimaluste või ühisüritustega, siis paraku praeguses olukorras ei saa töötaja neid eeliseid kasutada. Mida tervisekindlustus töötajale annab? Kommentaare jagab IIZI tööandja ravikindlustuse spetsialist Ingrid Siska-Mölder.

Eestis on töötajate tervise edendamiseks tehtavad kulutused maksuvabad kuni 400 € töötaja kohta aastas, kuid see ei kohusta realiseerima maksuvabastust täies ulatuses. Kõik tööandjad soovivad, et nende pakutav töötasu oleks konkurentsivõimeline, kuid aastapalga suurendamine 400 € võrra olulist efekti ei anna, sest töötajatele tähendaks see vaid 16 € netosissetulekut kuus. Kui aga sama summa suunata ravikindlustusse on töötajal tervisemure korral võimalik kasutada märgatavalt suuremaid summasid ja seda just kriitilistel ajahetkedel. Töötajal eraisikuna sarnast kindlustuskaitset sama raha eest osta ei ole võimalik. Lisaks kaasneb eraisiku ravikindlustuse ostuga põhjalikum terviseseisundi küsitlus, mille tulemustest sõltuvalt võidakse halvemal juhul kindlustuskaitse pakkumisest üldse loobuda.

Töötajale hüvitisena tagasi tuhandeid eurosid

Kui ettevõte kindlustab 100 töötajat, on umbes 250 € aastamakse eest igal töötajal võimalus kasutada pere ja -eriarstiabiteenuseid 4000 € ja hambaraviteenuseid 300 € ulatuses. Kirjeldatud lahendus hõlmab muu hulgas ka vaktsineerimist, profülaktilisi uuringuid ja taastusraviteenuseid. „Gripivaktsiini hind on ca 20 €, mis teeb 200 töötaja puhul erisoodustusmaksuga lõppkuluks 6650 €. Vaktsineerimine ravikindlustuslepingu raames on maksuvaba,“ kommenteerib IIZI tööandja ravikindlustuse spetsialist Ingrid Siska-Mölder.

Protsess personalitöötajale lisakoormust ei tekita

Ingrid Siska-Mölder rõhutab, et ravikindlustushüvitiste taotlemisega ei pea tegelema ettevõtte personalijuht või juhtkond ning töötaja suhtleb kulude hüvitamise osas kindlustusandjaga ise. Protsess on kiire ja sujuv, raviarved esitatakse kindlustusele ning loetud päevade jooksul kantakse hüvitis töötaja pangaarvele.

Tutvu ravikindlustuse võimalustega ja küsi pakkumist!