Kõlab küll uskumatult, kuid autos on võimalik pakkuda lastele süüa, ajaviidet ja mugavust nii, et pisikesed oleks rõõmsad ja auto ühes tükis. Autogeenius reastas viisid, kuidas oma elu tunduvalt lihtsamaks teha.
1. Soeta istmekatted ja sahtlid
Kui esiistmele katete panemine on õigustatud vaid siis, kui autoga sõidavad sageli määrdunud riietega sõitjad, siis tagaistme kate on laste puhul rangelt soovituslik. Õnneks ei piirdu valik, vaid maitsetute leopardimustriliste katetega, vaid olemas on konkreetse margi ja mudeli jaoks toodetud katteid. Väljanägemine pole just priima, kuid keemilise puhastuse ja närvide arvelt tuleb korralik sääst.
Kindlasti tuleks osta ka esiistme seljatoe kate – lihtne, kuid geniaalne asi, mis võimaldab lapsel togida poriste jalanõudega seljatuge täpselt nii kaua, kuni ees istujal kannatust jätkub. Enamjaolt ei tee laps seda üldse meelega, vaid turvatoolis istudes ei olegi võimalik jalgu mujale toetada.
Ühe soojaga tasuks osta ka sahtlite komplekt, mis käib samuti ees istuja seljatoe külge. See on abiks natuke suuremale lapsele ja võimaldab hoida erinevaid maailmarahu tagavaid asju lapse käeulatuses ning säilitada autos mingisugunegi kord.
2. Päikesevarjud ja ekraanihoidikud teevad elu lihtsamaks
Järgmised asjad ei puuduta enam auto, vaid lapse heaolu. Iminapaga kinnitatavad päikesekatted on väga odavad, kuid üliolulised, et vähendada ülekuumenemise ohtu ja teha lapse sõit mugavamaks.
Mobiilseadmete hoidikud on järgmine samm õnneliku elu poole, aga siin on üks oluline tähelepanek. Kui on võimalik lapsed autosõidu ajal ekraanidest eemal hoida, siis tuleks seda teha (mitte kasvatuslikel, vaid tervislikel põhjustel). Kui aga on ees pikem autoreis või võitlus tuuleveskitega on ammu kaotatud, tuleks ohutuse huvides kasutada ekraanihoidikut. Isegi väga väikse kokkupõrke korral võib terava servaga tahvelarvuti muutuda ringilendavaks lõikeriistaks.
3. Puhtust hoiab käsitolmuimeja
Kui krõpsud ja küpsised jätavad oma jälje, siis aitab käsitolmuimeja. Seda võib edukalt kasutada ka üldiselt auto korrashoidmisel ja odavama käsitolmuimeja saab mõnekümne euroga. Ka niiskete puhastuslappide pakk peab igal juhul kindalaekas valmis olema.
4. Katuseboks annab ruumi juurde
Kuigi pereautod on suhteliselt mahukad, siis olenevalt pere hobidest võib ruumiga ikkagi kitsas olla. Siin on abiks katuseboks, mille kasutamisel tasuks ühtteist teada.
Nimelt on boksi jaoks kindlasti vaja katuseraami, aga enne selle ostmist on omakorda vaja teha kindlaks, kas autol on katusereelingud või mitte. Sellest oleneb, millised raamid saab soetada. Kõige targem teguviis on teha edasimüüja juures kindlaks mudelile sobivad reelingud ning raamid, mida tihtipeale leiab kataloogidest. Järelturult suvalise osa soetamine võib osutada riskantseks, sest on suur võimalus, et sinu autole see ei sobi. Raamide hinnad algavad mõnesaja euro juurest.
Katuseboksi ära tühjalt vea
Katuseboksi valides võta arvesse, et nii suurenevad auto mass, kõrgus ja õhutakistus. Seaduse järgi ei tohi mootorsõiduki lubatavat täismassi ületada. Uuri katuse lubatav koormus välja ja vaata järele, kui suurt raskust on sinu auto katusele lubatud panna. Ära katust üle koorma! Boksi katusele pannes suureneb mõnevõrra ka kütusekulu. Seega tühjana seda katusel vedada pole hea mõte. Veel tasub teada, et kui boksi läheb vaja vaid üks kord talvel suusatama minnes, tasuks kaaluda selle rentimist. Tea, et mõnele sõidukile on katuseraami paigaldamine välistatud, takistuseks võib saada panoraamkatus.
Turvalisteks sõitudeks ei saa üle ega ümber kindlustusest. Liikluskindlustus on igale sõidukile kohustuslik ning kaskokindlustus soovituslik. Leia oma sõidukile sobivaim kindlustus!