Õnnetusjuhtumikindlustusega võtad suvel iizilt

1. jaanuar 20157 minut(it) lugemist

Suvised seiklused ja spordivõistlused panevad proovile ka kõige ettevaatlikumad inimesed. Õnnetusi juhtub ja sinna ei saa midagi parata. Parem on olla nendeks valmis kui hiljem lihtsalt kahetseda. Õnnetusjuhtumikindlustus on üks hea abiline, millele mõelda koos suviste ettevõtmiste ja plaanidega. 

Mis on õnnetusjuhtum? 

Õnnetusjuhtum on ootamatu, äkiline, välismõjudest tingitud ja kindlustatud isiku tahtest sõltumatult tekkinud sündmus, mis toob kaasa kindlustatu kehavigastuse või surma. Õnnetusi juhtub kõikjal kodus, tööl ja ka sporti tehes. Kahjuks ei ole keegi meist nende vastu kaitstud. 

Seejuures on aga oluline sõlmida kindlustus õigete kaitsetega, arvestades ametit, millel töötatakse ja spordialasid, millega tegeletakse. Kindlasti tuleb märkida, kas spordialaga tegeletakse hobina, harrastajana või siis osaletakse treeningutel ja võistlustel.

Õnnetusi ei saa küll ära hoida, aga õnnetusjuhtumikindlustusega saab pehmendada nende mõju ja tagada inimesele ning tema perele majandusliku turvalisuse ka siis, kui sissetulekud kahanevad ootamatult õnnetusjuhtumi tagajärjel. 

Õnnetuseks loetakse külmumist, päikesepõletust, uppumist, ämbliku/puugi/putuka hammustust, ka gaasimürgitust ja ekslikult tarvitatud ainest tekkinud mürgitust. Kindlustusseltsiti võib nende kaitse juhtumite osas olla erineva ulatuse ja piirangutega. 

Kuidas on õnnetusjuhtumikindlustusest abi lähedastele? 

Enamik meist kindlustavad oma autot, kodu ja muud vara. Sageli aga unustatakse kindlustada enda tervist ja koos sellega oma lähedaste hingerahu. 

Kui juhtub õnnetus, siis selle tagajärjed ei puuduta kindlasti mitte vaid kannatanut ennast, aga ka tema lähedasi ja perekonda. Kindlustus ei saa kunagi korvata hingelist valu ja moraalset kahju aga saab olla abiks kannatanule ja tema perele raskes olukorras.

Laenu või liisingut võttes mõeldakse hoolega läbi, kas perel on jaksu tasuda makset ja ilusti toime tulla.  Need arvestused peavad paika olukorras, kui kõik jätkub endiselt ja muudatusi ei tule.

Ootamatu õnnetuse tõttu võib aga osaliselt või täielikult, ajutiselt või püsivalt kaduda inimese töövõime. Harjumuspäraseks saanud sissetulek väheneb. Raske invaliidsuse korral võivad lisanduda uued kulutused ravile, hooldusele, aga sissetulek ei pruugi olla enam samaväärne või võib üldse ära langeda. Kõige hullemal juhul jääb üks pere osapool õnnetuse tagajärjel üksi kõigi koos võetud laenude ja liisingutega. Mis saab olla veel kohutavam kui olukord, kus lisaks traagilisele õnnetusele tuleb perel veel ka suure vaevaga soetatud eluasemest välja kolida või auto maha müüa? Siin ongi abi õnnetusjuhtumikindlustusest ja surmajuhtumi ning invaliidsuse kaitsest. 

Mis juhtub kui murran mõne luu, vigastan lihast või tekib põrutus kukkumisel? 

Õnnetusjuhtumikindlustusele on võimalik valida juurde valurahahüvitise kaitse. Selle kaitsega on kaetud väiksemad õnnetused nagu luumurrud, nihestused jne. Tingimuseks on, et ravi peab kestma vähemalt 5-8 päeva. Kindlustusseltsiti on nõue erinev. 

Igal seltsil on olemas valuraha tabel, mille alusel makstakse ühekordset hüvitist vastavalt vigastuse raskusastmele. Tabelis on kirjas vastav % valuraha summast, mis antud vigastuse puhul kuulub väljamaksmisele. 

Mis saab, kui vajan pärast õnnetust ajutiselt abivahendeid (karke, ratastooli)? Või mulle määratakse massaaž ja ravivõimlemine? Või kui vajan täiendavaid uuringuid ja ravi? 

Ravikulude alt hüvitatakse mõistlikud ja põhjendatud ravikulud, mida ei kata Eesti Haigekassa. Siia alla käivad arsti osutatavad või määratud meditsiiniliselt hädavajalikud uuringute- või ravikulud. Vastavalt tingimustele hüvitatakse arsti poolt määratud massaaž, ravivõimlemine jne. Samuti hüvitatakse meditsiiniliste abivahendite soetamise ja rentimise kulu (kargud, ratastool). Ka õnnetuse käigus viga saanud prillide, kuulmisaparaadi, proteeside parandamise või taassoetamise kulu hüvitatakse. Kui õnnetuse käigus saab viga mõni hammas, siis hüvitatakse selle parandus või asenduskulu. 

Päevarahakaitsest on abi olukorras, kus õnnetuse tagajärjel on vigastused sedavõrd tõsised, et  kindlustatu võtab haiguslehe ja ei saa ajutiselt tööl käia. Seda sõltumata sellest, kas tegemist on raviga haiglas või kodus. 

Kindlustusest on kasu vaid siis, kui see on Sul olemas ja vormistatud just Sulle sobivate kaitsetega. 

Õnnetusjuhtumikindlustust saab vormistada nii era- kui ka juriidilisele isikule. Ka ettevõte saab kindlustada oma töötajaid. Õnnetusjuhtumikindlustuse periood on alati üks aasta ja see kehtib kogu maailmas. Maksimaalse kaitse saab, kui valida kõik hüvitised. Kuna valitud hüvitistest ja nende suurusest sõltub lõplik makse, siis ei pea valima kõiki hüvitisi. Võimalikud on erinevad kombineeritud variandid vastavalt oma vajadustele ja võimalustele. 

Küsi meilt õnnetusjuhtumikindlustuse pakkumist!
Täida ankeet meie veebilehel. Selle alusel koostame Sulle erinevate kindlustusseltside võrdlevad pakkumised, mille seast saad just endale sobivaima kindlustuse valida >> 

Enne kindlustamist tutvu kindlustustingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 20-protsendilise turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese. 

———————————————————————————————————————————-

IIZI Kindlustusmaakler AS teeb sel suvel koostööd mitmete ürituste korraldajatega ning on abiks sobivaima õnnetusjuhtumikindlustuse pakkumise leidmisega. Näiteks koostöös Eesti Triatloni Liiduga on kindlustatud selle suve triatlonietappide õnnetusjuhtumid. See tähendab, et iga võistlusel osaleja omab ka kindluskaitseid, mis arvestavad püsiva puude tekkimise, surmajuhtumite ning vajaliku valuraha maksmisega. Kindlustuskaitse kehtib vaid võistluspäeval ja võistluspaigas. 

Suvistest spordivõistlustest soovitame:

Eesti Triatloni Liidu võistlused 

Triatlonis on ühendatud kolm populaarset suvist sportimisviisi (ujumine avaveekogus, jalgrattasõit, jooksmine),  mis annab võimaluse ennast triatlonis proovile panna kõikidel harrastussportlastel.

Vaata selle suve etappe siit ja tule osalema:
http://www.triatlon.ee/Voistluskalender-page-67

Rullituuri võistlused

Põhja-Euroopa suurim erinevatest distantsivalikutest kokku pandud rulluisutamise sarivõistlus, millel osalemine on jõukohane erineva vanuse ja oskusega harrastajatele. Kutsume kõiki ka IIZI Skate ehk lühikesele distantsile kaasa rullima!

Vaata selle suve etappe siit ja tule osalema: 
http://www.rullituur.ee/et/etapid

Kindlustamine on iizi.