Podcast: kuidas on kaugtöö mõjutanud küberkuritegevust?

4. märts 20211 minut(it) lugemist
Podcast Kuidas on kaugtöö mõjutanud küberkuritegevust (1)
Riskid on ajas muutunud ja kurjategijad on kolinud veebi. Kodukontori aktiivsest kasutamisest lõigatakse kasu ning ebatõhusad IT-süsteemid annavad ründamiseks ideaalse võimaluse. Millega tasub arvestada? Millised on reaalsed ohud? Kuidas ettevõtte end kaista saab? Teemal arutlevad IIZI küberkindlustuse ekspert Helen Evert ja RIA juhtivanalüütik Lauri Tankler.

Kodust töötamine suurendab ohtu ettevõtte küberturvalisusele. Ühelt poolt ei suuda ettevõte täiel määral kontrollida töötaja koduseid tingimusi ega tagada piisavalt turvalisi lahendusi. Teiselt poolt võivad saatuslikuks saada hoopis töötaja kasinad teadmised ja tähelepanematus. Näiteks kasutatakse töö- ja erakontodel samu kasutajatunnuseid ja paroole, ei kaitsta kodust arvutivõrku või klikitakse ettevaatamatult linkidele või failidele.

Helen Everti rõhutab, et esmalt tuleb tegutseda ennetusega ning seejärel kindlustuslepingule mõelda. Ettevõtjad oma materiaalset vara kindlustavad, kuid sageli on hoopis andmed ettevõtte kõige väärtuslikum vara.

Kuula podcasti: