Reisikindlustus vali vastavalt reisi iseloomule

15. jaanuar 20183 minut(it) lugemist
Reisikindlustus vali vastavalt reisi iseloomule

Eestlased ihkavad talve tulekuga leida uusi seiklusi ning põnevaid kohti puhkamiseks. Reisijad jagunevad üldjuhul kaheks – kes soovivad sooja, päikest ja rannaliiva, kuid on ka neid, kes unistavad hoopis lumistel mäenõlvadel sportimisest. Selleks, et reis kulgeks viperusteta ja lisakuludeta, tuleks reisikindlustus valida vastavalt reisile. IIZI reisikindlustuse spetsialist annab nõu, millele kindlustuse tegemisel mõelda.

Aktiivne puhkus lumistel mägedel sportides

Talvespordi nautimine mägedes on paljudele eestlastele iga-aastase puhkuse eesmärgiks. Kuna Eestis kõrged mäed puuduvad, siis sageli minnakse talverõõme nautima välisriiki. Sellised reisiplaanid, mis on seotud talispordiga, on aga keskmisest kõrgema riskiga ning vajavad kindlustamisel kõrgendatud tähelepanu.

Suusa- ja lumelauareisid on iseloomult aktiivsemad ning kõige tavapärasemast reisikindlustusest jääb seetõttu väheks. Aktiivne spordipuhkus eeldab spordikaitse lisamist, samuti tasuks kaaluda ka teisi lisakaitseid (vastutuskindlustus, spordivarustuse kindlustus). Kui on plaan tegeleda ekstreemsema spordiga või minna märgistamata radadele suusatama, siis kõik kindlustuskaitset sellele ei paku ja eelnevalt oleks vajalik kindlustusandjat teavitada.

IIZI reisikindlustuse spetsialist paneb südamele, et ka aktiivse puhkuse puhul tuleks meditsiiniabi kaitse väga kriitiliselt määrata, sest tõsise õnnetuse korral võivad kulutused olla suured. Meedias on olnud korduvalt lugusid juhtumistest, kus 30 000€ kaitsest ei ole piisanud. Näiteks olukorras, kus abivajaja tuleb otse suusamäelt helikopteriga raviasutusse või hiljem Eestisse transportida.

Rahulik puhkusereis, rannaliiv ja päike

Ka rahulikul puhkusereisil võib ette tulla erinevaid põnevaid harrastusi, mida esimese hooga ei oska kindlustamise riskideks pidada. Näiteks on tavapärane, et minnakse matkama või hoopis sukelduma (spordi lisarisk). Seetõttu tuleks hoolega läbi mõelda kõik tegemised puhkusereisil ning veenduda, et kindlustus vastab reisiplaanidele.  

Kui puhkus viib Sind pisut eksootilisemasse kohta, siis kindlasti peaks olemas olema meditsiiniabikindlustus mõistlikus summas. Soojad kohad võivad endaga kaasa tuua näiteks päikesepiste, erinevad mürgitused ning sealsed putukad ja loomad võivad olla ohtlikud. Soe sihtriik ning kuumus annavad võimaluse erinevateks tervisemurede väljalöömiseks nagu näiteks südame rütmihäired või kõrgenenud vererõhk.

IIZI reisikindlustuse spetsialist rõhutab, et ükskõik, missuguse iseloomuga reisile minnakse, tuleks reisikindlustus teha koheselt, kui plaanid paigas, et vältida lisakulusid, mis juba enne reisi tekkida võivad. Tõsisemate juhtumite kulud kaugetes riikides võivad küündida ka 100 000€ kanti ning raviarvete suurus on riigiti erinev. Näiteks ühes riigis tuleb kõhuviiruse ravi eest tasuda 50€, teises aga 500€.