Reisikindlustuse 6 peamist pagasiga seotud müüti

21. august 20184 minut(it) lugemist
Reisikindlustuse 6 peamist pagasiga seotud müüti 2

Reisil tuleb sageli ette õnnetusi pagasiga, mis toovad kaasa hulganisti sekeldusi. Alustades sellest, et kaduma lähevad näiteks Su lemmikud riideesemed, võib ka hinnaline kohver ise saada kannatada. Toome IIZI reisikindlustusspetsialisti Moonika Kastega Sinuni 6 müüti, mida pagasi kindlustamisel alati ei teata.

Minu lapsel ei ole pagasikindlustust vaja

Sageli mainivad lapsevanemad lastega reisile minnes, et eraldi pagasikindlustust lapsele teha ei ole vaja, sest kõik asjad on ühes kohvris. Paraku ka pagasis olevad lapse esemed võivad saada kahjustada või hoopis koos pagasiga kaduda. Näiteks pagasi hilinemisel tuleb ka lapsele hädavajalikud hügeenitarbed, riided ja jalanõud soetada. Hüvitise taotlemisel on oluline, et ka lapsel oleks pagasikindlustus valitud.  

Kindlustamisel valitud pagasisumma kehtib alati vaid ühe reisija kohta. Seetõttu ei ole vahet, kas asjad on ühes või mitmes kohvris. Kui reisitakse koos lapsega, siis tuleb kindlasti eraldi pagasikindlustus ka lapsele teha. „Väikelapse puhul on hea teada, et ka lapsevanker kuulub pagasikindlustuse alla,“ lisab IIZI reisikindlustusspetsialist Moonika Kaste.

Minu pagas ei ole nii väärtuslik

Pagasikindlustuse alla kuuluvad näiteks ka Sinu telefon, videokaamera, fotoaparaat ja sülearvuti. Seega on Sinu kaasas olev pagas küllaltki väärtuslik ja ka kindlustus vajalik. Kindlasti on oluline hinnalisemad esemed käsipagasisse pakkida ning kogu reisi vältel neid järelevalve all või hotellis seifis hoida, et kindlustuskaitse kehtiks. Nii ei pea Sa kartma suusariiete hilinemist sihtkohta, fotoaparaadi purunemist või hoopis piduliku õhtukleidi kahjustumist. „Kindlasti tasub nõu pidada kindlustusspetsialistiga, sest kaitsed võivad olla kindlustusseltsiti erinevad,“ kommenteerib Kaste.

Lennureisil ei juhtu pagasiga midagi

Sageli kiputakse arvama, et pagas on kindlustatud vaid lennureisi ajal. Tegelikult kehtib kindlustuskaitse kogu reisi vältel, isegi sihtkohas viibidesPagasikindlustuse kaitse kehtib kogu reisi perioodi, seega on see kaitstud nii varguse korral hotellist, kui ka tänavalt (sellises olukorras tuleks kindlasti teavitada ka politseid).

Valin kõige väiksema summa

Pagasikindlustuse summa valikul tuleks lähtuda kaasavõetavate esemete ja reisikohvri väärtusest. „Oluline on pöörata tähelepanu ka üksiku eseme väärtusele. Kindlustusseltsid arvestavad pagasikindlustuse summa kogu pagasi kohta, kuid üksiku eseme kahju korral hüvitatakse vaid kindel protsent kogu pagasikindlustuse summast, näiteks 50%,“ kommenteerib Moonika Kaste. Näiteks, kui oled pagasi kindlustanud 1000 € väärtuses, kuid kahjustada saab kaasa võetud fotoaparaat, siis hüvitatakse maksimaalselt vaid 50% ehk kuni 500 €. Sellises olukorras oleks hea pagasikindlustus teha summale 2000 €, siis on fotoaparaat väärtusega 1000 € kaitstud ning hüvitis piisav.

Minu rulluisud ei kuulu pagasikindlustuse alla

Spordivarustus kuulub küll pagasikindlustuse alla, kuid alati kõik kindlustusseltsid seda automaatselt ei paku ja see tuleb ise juurde valida. „Mõne kindlustusseltsi puhul võib spordivarustuse kindlustamine olla üldse välistatud. Näiteks ei pruugi pagasikindlustuse alt kaitstud olla lohesurfi  või sukeldumise varustus,“ lisab Moonika Kaste. Enne kindlustuslepingu sõlmimist veendu, et Sinu kaasa võetud spordivarustus oleks kindlustuskaitse all.

Pagasikindlustus on raha raiskamine

Pagasikindlustus kaitseb Sinu kaasa võetud esemeid täielikult reisil olles, kui valid õige kindlustussumma ning vaatad üle ka vastavad tingimused ja välistused. Näiteks 8-päevane reis Egiptusesse lisab 600 € väärtuses pagasikindlustus hinnale vaid ca 6-8 €, kuid pagasi murede korral võivad kulutused olla kordades suuremad.

Lisaks sellele, et Sinu pagasi sisu on õige summa valimisel varguse ja kahjustumise korral täielikult kaitstud, hüvitatakse pagasi hilinemisel ka hädavajalike esemete soetamise kulu. Osad kindlustusseltsid pakuvad pagasi hilinemisel kaitset spordivarustuse või näiteks peoriiete rentimise puhul.  Samuti annab see kaitse ka reisidokumentide varguse korral. Selleks tuleb lisaks valida pagasikindlustuse lisakaitse.

Võrdle reisikindlustuse hindu ja tingimusi