Reisikindlustuse ABC. Kindlustatult suusareisile või puhkama päikese alla

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Miks sõlmida endale reisikindlustus ja millised kindlustuskaitsed valida?

Pole oluline kas plaanite minna suusareisile mägedesse või puhkama soojale maale, mõlemal juhul tuleks Sul sõlmida reisikindlustus. Miks? Sest see säästab Sind ennast, Sinu vara ning Sinu rahakotti ootamatuste eest. Ebameeldivaid üllatusi vältimaks tuleb Sul reisikindlustust tehes valida endale õiged kindlustuskaitsed meditsiini-, reisitõrke ja pagasikindlustamiseks.

Milleks mulle meditsiiniabikindlustus (tervisekindlustus)?

Reisikindlustuse suurimaks plussiks võib pidada meditsiiniabikindlustust, mis katab Sinu kulud ootamatu haigestumise või õnnetusejuhtumi puhul. See on vajalik, sest kunagi ei tea, mis Sinuga juhtuda võib. Reisides soojale maale võib Sind uusi maitseelamusi kogedes tabada toidumürgitus, võite saada ohtliku hammustuse mõnelt eksootiliselt loomalt või putukalt, jalutuskäigud pöörases liikluses või matkaradadel võivad lõppeda tõsiste õnnetustega. Vigastuste oht on suur suusareiside puhul, eriti just noortel, kes tihtipeale oma võimeid üle hindavad. Lisaks on veel välisreisidel tüüpilsteks haigusjuhtumiteks vajadus pimesooleoperatsiooni või ootamatu seedehäire-, kõrva- või kurguvaluravi järele. Ilma meditsiiniabikindlustuseta võivad Su haiglakulud küündida tuhandetesse eurodesse, mis on tunduvalt rohkem kui mõnekümne eurone reisikindlustus.

Kuigi Euroopa ravikindlustuskaart katab vajalikud arstiabikulud Euroopas, ei hüvita see näiteks visiiditasu, voodipäevatasu, transpordikulusid, erakliinute teenuseid jpm. Sinna juurde läheks ikkagi vaja ka tervisekindlustust.

Milleks mulle reisitõrkekindlustus?

Reisitõrkekindlustus katab Sinu kulud reisi ärajäämisel, hilinemisel või katkemisel. Praeguse aastaaja puhul on selline kindlustuskaitse vägagi vajalik. Ilmad on väga heitlikud ja tihtipeale tuleb ette olukordi, kus reisijate ohutuse eesmärgil jäetakse ära mitmeid lende. Perereiside või pikemalt ette planeeritud reiside puhul võib juhtuda, et Sa või siis keegi Sinu pereliikmetest haigestub just enne reisi. See kehtib eriti väikeste laste puhul, kellega juhtuv on alati ettearvamatu.  Kui Sul ei ole reisitõrkekindlustust ja reis ära jääb, pole võimalik nõuda selle eest kompensatsiooni.

Milleks mulle pagasikindlustus?

Kui suundute pikemale lennureisile, kus tuleb ette ümberistumisi ning pagas on täis vajalikke ja väärtuslikke asju, siis ainuke mõistlik otsus oleks see pagas ka ära kindlustada. Lisades pagasikindlustuse oma reisikindlustusele, kaetakse Sinu kulud juhul, kui Su pagas varastatakse, röövitakse, läheb kaotsi või siis hilineb transpordi ettevõtte süül.

Lähete suusareisile? – Tehke endale suusareisi kindlustuskaitse

Kui plaanite minna suusatama või lumelauaga sõitma, siis oleks mõistlik lisada oma reisikindlustusele ka suusareisi kindlustuskaitse. IIZI Kindlustusmaakleri vahendusel on võimalik sõlmida endale AIG kindlustusseltsi poolt pakutav suusareisi kindlustuskaitse, mis hüvitab Sinu  kulud, kui talispordivarustus saab reisi ajal kahjustada, läheb kaduma, hävib või varastatakse. Samuti hüvitatakse ka Su  suusavarustuse rendikulud. Teatud kulud hüvitatakse juhul, kui lume vähesuse tõttu eelnevalt broneeritud reisi sihtkohaks on kõik suusaliftid suletud kauem kui 24 tundi. Lisaks makstakse hüvitist mõistlike täiendavate sõidu- ja majutuskulude eest, kui sõit hilineb sihtkohta saabumisel laviini tõttu rohkem kui 12 tundi.

Teised kindlustuskaitsed:

Vajadusel,  on võimalik lisada oma reisikindlustusele ka:

  • Õnnetusjuhtumikindlustus, mis maksab kompensatsiooni kindlustatud isiku omastele või kindlustatule endale juhul, kui õnnetusjuhtumi tulemusel kindlustatud isik sureb või jääb invaliidseks.
  • Vastutuskindlustus, mille alusel hüvitakse kindlustusatud isiku poolt kolmandale isikule tekitatud kehalise ja varakahju, mille kindlustatu põhjustas reisi ajal tahmatult ja mille tõttu esitatakse tema vastu nõudeid. 
  • Äritegevuse lisakaitset, mille alusel hüvitatakse reisi ajal kaduma läinud, varastatud, kahjustatud või reisi sihtkohta hilinenud töövahendid, kaotatud või varastatud tööga seotud raha, lisaks ka töötaja asendamise kulud, kui töötaja haigestub reisi ajal.
  • Õigusabikulude kindlustuskaitse alusel hüvitatakse reisi jooksul kindlustatu poolt mittetahtlikult toimepandud õigusvastasest teost tulenevad kulud õigusabile. 

Miks teha endale reisikindlustus IIZI Kindlustusmaakleri vahendusel?

IIZI pakub väga palju erinevaid kindlustuskaitseid, tagamaks selle, et Sinu reisikindlustus oleks täielik. Lisaks Eesti seltsidele vahendab IIZI maailma suurima tervise- ja reisikindlustuse ettevõtte Bupa Global reisikindlustust ning AIG kindlustusseltsi reisikindlustust, millel on üks oma ala laiemaid toote- ja teenuse valikuid.

Erinevate kindlustusseltside reisikindlustuse pakkumisi on võimalik võrrelda siin 

! Kindlasti tasuks reisikindlustuse puhul tutvuda erinevate kindlustusseltside tingimustega ning endale selgeks teha, kuidas käituda kahju korral.
! Enne kui hakkate oma  reisi plaanima, palun veenduge, et Teie ID-kaart või pass oleks ikka kehtiv! Mitte ainult reisi päeval, vaid ka kolm kuni kuus kuud hiljem nagu palju riigid  seda nõuavad.