Reisikindlustust tehes tuleb läbi mõelda kõik tegevused, mis reisil plaanis on ja seejärel valida ka vajadusel lisakaitseid. Kindlustusseltside pakkumised, võttes aluseks nii hinda kui ka tingimusi, võivad olla äärmiselt erinevad. Seega reisikindlustuse tegemisel tuleb meeles pidada, et kindlustust teed siiski iseendale ning arvestades enda heaolu. Alati ei tasuks kindlustuslepingut sõlmida vaid hinda arvestades, vaid pöörata ka tähelepanu sellele, missugused on tingimused erinevate pakkumiste ja hinna taga.
Kui valid reisikindlustuse kõige soodsama hinna järgi, ei pruugi Sa olla aga parimal viisil kaitstud. Madalaimat hinda otsides tuleks minimaalselt valida meditsiiniabikindlustus, mis on eriti oluline reisides väljapoole Euroopa Liitu ja viisat nõudvasse riikidesse on see lausa kohustuslik.
Kindlasti tasuks kaaluda muretuks reisiks ka pagasi- ja reisitõrkekindlustuse valmist. Kui tegeled reisil olles spordi, töö või õppimisega, siis uuri lisainfot kindlustusspetsialistilt lisakaitsete kohta.
Näiteks, kui on plaanis reisil tegeleda spordiga, siis tuleks juurde võtta ka spordi lisakaitse. Ka siis tasuks kaaluda lisakaitset, kui näiteks Sinu laps läheb välisriiki treeninglaagrisse, võistlustele või hoopis suusamäele talvemõnusid nautima. Lisakaitse puudumisel ei ole Sina ega laps sportimisel juhtunud õnnetuste korral kaitstud.
Kui soovid olla eriti ettenägelik, siis saab lisakaitsena võtta ka vastutuskindlustuse. Reisil olles võib tulla ette olukordi, mil keegi teine või kellegi teise vara saab kahjustada Sinu eksimuse tõttu. Vastutuskindlustuse lisakaitse eesmärgiks kulude katmine kannatanule kindlustusseltsi poolt. Kui näiteks Sinu laps suusamäel sõidab otsa kolmandale isikule lõhkudes tema spordivarustuse, siis tuleb lisakaitse puudumisel, kulud kanda enda taskust.
IIZI reisikindlustuse spetsialist tõdeb, et kahjuks mõistetakse kindlustustingimuste olulisust hinna ees alles kahjujuhtumi toimumise korral. Reisikindlustuse tingimused määravad selle, kas reisikindlustus Sulle päriselt ka abiks on.