Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Reisisõprade 4 enamlevinut lugu, mille puhul on reisikindlustusest abi

Kindlustuse olulisele mõeldakse enamasti alles siis, kui ollakse keerulises olukorras ja ootamatud kulutused tuleb katta enda taskust. Vahel jääb ka teadmistest väheks, sest puudub kogemus ja kokkupuude teemadega. IIZI reisikindlustuse spetsialistid tutvustavad 4 levinumat lugu, millest saaksid õppida ja enda reisiplaane tehes nutikam olla.

Lugu 1: Reisikindlustus on alati krediitkaardiga kaasas

Heaks ja mugavaks viisiks on jätta reisikindlustus krediitkaardi hooleks. Vähesed kaardiomanikud on aga tutvunud kaardiga kaasas käivate tingimustega. Nii võib tekkida olukord, kui tegelikult reisikindlustus ei kehti üldse või siis ei ole kindlustusest kahju korral abi. Kindlustuskaitse ulatus kui ka välistused võivad olla erinevad. Krediitkaardiga kaasneval reisikindlustusel on sageli eraldi nõuded, et kindlustus kehtiks. Kui suures ulatuses peavad reisiplaani kulud olema kaetud krediitkaardi või panga poolt, kas kindlustuskaitse laieneb ka perele, kas sportimisel tekkinud mured kuuluvad hüvitamisele on vaid mõned näited erinevatest olukordadest.

Lugu 2: Ravikindlustuskaart on piisav tervisemurede korral

Euroopa Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ning Majanduspiirkonnas viibimise ajal, kuid ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi. Ravikindlustuskaardiga ei ole kaetud näiteks arsti visiiditasu erakliinikus, ei hüvitata ravimite maksumust 100%-liselt ega ka haiglas viibimise voodipäevatasu või erakorralist transporti elukohariiki. Sellised olukorrad võivad kaasa tuua märkimisväärsed kulutused, mis kindlasti reisieelarvesse arvestatud ei olnud.

Lugu 3: Kõik reisikindlustused on ühesugused

Pealtnäha tunduvad kõik pakutavad reisikindlustused samasugused, ainult hinnad erinevad ning see saabki valiku tegemisel otsustavaks. Kindlustusseltside tingimused on erinevad, seepärast on oluline enne ostu tegemist pakkumisi võrrelda ja vaadata, et kõik vajalik oleks reisikindlustuse lepingule märgitud. Näiteks vastavalt reisi eesmärgile tuleks valida juurde lisakaitseid.

Lugu 4: Reisikindlustust on vaja vaid seiklushimulistele

Reisikindlustus ei ole mõeldud vaid seiklushimulisele reisijale, kes plaanib reisida vähetuntud paika ning adrenaliini koguda proovides näiteks sukeldumist või mägironimist. Reisikindlustusest on abi ka siis kui lähed üle mere Soome ärireisile või sõidad Lätti perega puhkama, ka need on välisriigid.

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

IIZI ja Soraineni D&O kindlustuse hübriidseminar 26.mail

Loe lisaks

Tõene või väär? Tühikäigul sõitmine vähendab kütusekulu

Loe lisaks

Puugihammustus võib viia haigestumiseni: millal pöörduda arsti poole?

Loe lisaks