Sportlandi Project Bolivia: kohalik viirus võttis Kareli rajalt maha

12. veebruar 20202 minut(it) lugemist
Reisikindlustus Sportland Projekt Boliivia

Ekstreemse Sportland x The North Face eriprojekti raames läksid Boliiviat avastama seiklejad nii Eestist, Lätist kui ka Leedust. IIZI spetsialistid aitasid kaasa pakkida reisikindlustuse võttes arvesse nii äärmuslikku reisiplaani aga ka kaasa võetud väärtuslikku tehnikat. Mis juhtus aga projektis osalenud ja haigestunud Kareliga?

Project Bolivia eesmärgiks oli avastada iidsete inkade radasid. Käidi soolajärvedel, roniti ning vallutati Tunupa ja Uturuncu vulkaanid ning pandi end maastikurattal proovile tõelisel surmarajal, lisaks katsetati ohtlikku kanjonitel ronimist Boliivia äkilistel jõgedel.

Vahetult enne planeeritud vulkaani vallutamise plaani, tundis Eesti meeskonnast Karel end kehvasti. Jõuetu olemine, pearinglus, palaviku tunne ja külmavärinad. Mida aeg edasi, seda hullemaks enesetunne läks.

Kareli sümptomid olid Boliivias tavapärased

Viimaks jõudis reisiseltskond La Pazi, kus on pisut suurem asustus ja ka lähim arstiabi. Karel suundus giidi soovitatud erahaiglasse, kus arsti vastuvõttu tuli oodata vaid pool tundi ning suhtlus meditsiinitöötajatega toimus inglise keeles. Karel rääkis sümptomitest, mis teda kimbutasid ning arstile oli hetkega selge, millega tegu on. Nimelt oli Eesti seiklushimuline reisisell saanud veest või toidust viiruse, mis on Boliivias turistide puhul üsna tavapärane.

Reisikindlustus oli ainult kasuks

Paberimajandus oli korrektne, arst kirjutas välja nii rohud kui ka vajalikud dokumendid kindlustusele. Nii kulges ka Kareli hilisem suhtlus kindlustusega sujuvalt – olemas olid kõik olulised juhised ning esitatud kahjuteatele reageeriti koheselt.

 

Tegemist oli Sportland x The North Face eriprojektiga “Project Bolivia”, mille eesmärgiks on inimesi inspireerida rohkem avastama. IIZI spetsialistid panevad südamele, et ekstreemne reis eeldab ka vastavat kindlustust. Enne reisi algust pea nõu IIZI kindlustusmaakleriga. Vaata, millised olid kolme meeskonna reisiseiklused Boliivias

Kindlustusega oled Reisikunn! Reisikindlustuse leiad siit.
Kampaania auhind Samsonite kvaliteetne reisikohver.