Kui talvepuhkus viib mägedesse lund otsima, siis ei jää ka suusad ja lumelaud kauaks nurka seisma. Tihti aga ei mõelda sellele, et sportides on suurem õnnetuste juhtumise risk. Seepärast on reisikindlustus koos õigete kaitsetega nagu hea talisman, mida puhkusereisile alati kaasa pakkida.
IIZI reisikindlustuse spetsialistid panid kokku 9 nõuannet kindlustuse tegemiseks, et Sul ei läheks meelest kõige olulisem. Kui on abi vaja, siis võta julgelt ühendust.
1. Reisikindlustuse soovitame teha kohe, kui on teada reisile minevad inimesed, täpsed reisi kuupäevad ja tehtud esimesed maksed piletite või majutuse eest.
2. Kindlustus peab kehtima kogu reisi perioodi, alates päevast, mil lahkute Eestist kuni päevani mil jõuate koju tagasi. Seda ka juhul kui lennureis algab alles Riiast või Helsinkist. Tagasi koju tulles ära unusta ka ajavahet.
3. Piirkonnana saad märkida kas põhjamaad (Soome, Rootsi, Taani, Norra, Island, Läti, Leedu), Euroopa või kogu maailm. Kui Sa ei ole kindel, mis piirkonda täpselt riik kuulub, siis tasub alati valida suurem piirkond või julgelt küsida üle IIZI spetsialisti käest. Kindlasti tee kindlustus ka Soome, Rootsi ja Lätti sõitmisel.
4. Meditsiiniabikindlustusega on kaetud Sinu ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumiga kaasnevad ravi- ja transpordikulud välisriigis. Kindlasti tuleb valida juurde kogu reisi perioodiks suusatamise lisarisk (lumelauasõit, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine). Meditsiiniabi summa on soovitatav valida suurem, sest väiksem summa ei pruugi tõsisemate õnnetuste korral olla piisav.
5. Suusa- või lumelauareisile minnes peab poliisil olema märgitud spordi lisarisk. Näiteks kui tegeled lumelauasõidu (talispordikeskustes märgistatud radadel), murdmaasuusatamise (talispordikeskustes märgistatud radadel) või mäesuusatamisega (talispordikeskustes märgistatud radadel). Kui vastavat kaitset ei ole lisatud, siis kindlustusseltsil ei ole hüvitamise kohustust mäel juhtunud õnnetuse korral. Kui plaanid sõita väljaspool märgistatud radasid, siis peaksid sobivaima pakkumise saamiseks nõu pidama IIZI spetsialistiga. Kõik kindlustusseltsid siin kaitset pakkuda ei soovi.
6. Kui võtad reisile kaasa oma suusavarustuse või lumelaua tasub üle vaadata pagasikindlustuse summa. Veendu, et kindlustusselts pakub kaitset spordivarustusele ning kas piisav summa on märgitud poliisile. Kõik kindlustusseltsid ei paku kaitset spordivarustusele või peab selleks olema valitud just spordivarustuse lisarisk. Piirangud võivad olla kehtestatud ka summale spordivarustuse hüvitamise osas. Samuti tasub järgida pagasi hoiustamise reegleid nii suusamäel kui oma autoga reisides. Hoia oma asjadel silma peal ja ole hoolas.
7. Soovitame kindlasti juurde valida ka reisitõrkekindlustuse. Kui kindlustatu on sunnitud reisi ära jätma seoses enda või lähedase tõsise haigestumise, õnnetusjuhtumi või surma tõttu, siis kindlustusselts võtab enda peale tehtud kulutuste hüvitamise. Samuti kehtib kaitse lennu hilinemise korral seoses tehnilise rikke või halva ilmaga.
8. Lisakaitsetest tasub mõelda vastutuskindlustuse kaitse valikule. Suusamäel teisele suusatajale otsa sõites hüvitab kindlustus teisele osapoolele tekkinud kahju. Näiteks katkine lumelaud või ravikulud.
9. Mäepeale minnes võib kaaluda ka õnnetusjuhtumikindlustuse lisariski valimisele, et oleksid kõigi tekkida võivate ohtude vastu kindlustatud. Antud kindlustuskaitse alusel makstakse kompensatsiooni kindlustatud isiku omastele või kindlustatule endale juhul, kui õnnetusjuhtumi tulemusel kindlustatud isik saab viga, tekib püsiv tervisekahjustus/invaliidsus või surm.
Võrdle reisikindlustuse hindu ja tingimusi
Kindlustamine on iizi.
Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!