Talispordialadega seotud reisid on keskmisest kõrgema riskiga ning vajavad kindlustamisel suuremat tähelepanu. IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees annab nõu kuidas veeta muretu ja aktiivne talvepuhkus lumistel mägedel.
Kas tavalisest reisikindlustusest piisab?
Suusa- ja lumelauareisid on aktiivse iseloomuga ning seetõttu kõige tavapärasemast reisikindlustusest jääb väheks. Spordipuhkus eeldab reisikindlustusele spordikaitse lisamist, samuti tasuks kaaluda ka teisi lisakaitseid nagu vastutus- ja spordivarustuse kindlustus.
Millised võivad olla kulud luumurru või kukkumise korral?
Talispordialad on kõrgema riskiga, sest mäel võib ootamatuid juhtumisi tihti ette tulla. Isegi kui vigastus ise on väike ja ravi ei ole kulukas, siis võivad muud kaasnevad kulud minna kalliks maksma. Näiteks on vaja suusamäelt vigastatu raviasutusse toimetada. Meditsiiniabikindlustusega hüvitatakse vajadusel vigastatu transportimine. „Aktiivse puhkuse korral tuleks meditsiiniabikaitse väga kriitiliselt määrata, sest tõsise õnnetusega võivad kulutused olla märkimisväärsed,“ rõhutab Plees. Meedias on olnud korduvalt lugusid juhtumistest, kui kindlustusele valitud miinimumsummast ei ole piisanud. Eriti juhul, kui vigastatu transportimiseks tuleb kasutada helikopterit.
Milline kindlustus sobib Henry Sildarule?
Mäesuusatamine või lumelauaga sõitmine talispordikeskuste tähistatud radadel ja osalemine võistlussportlasena võistlustel või treeninglaagris on tavalises kindlustuslepingus välistatud ja nõuavad eraldi kindlustuskaitset.
Freestyle suusataja Henry Sildaru puhul on oluline võimalikult suure limiidiga meditsiiniabi kindlustuskaitse ja reisikindlustuse pidev kehtivus kogu maailmas. „Kuna treeninglaagrid ja võistlused toimuvad aastaringselt ja üle maailma, siis on liikumist palju, mistõttu eelistame kindlustusega tegeleda korra aastast,“ Sellise võimaluse pakub korduvreisikindlustus, mille puhul kehtib kindlustus terve aasta. Pleesi sõnul tuleb arvestada, et olenevalt kindlustusandjast võib ühe reisi pikkus olla näiteks maksimaalselt 30 päeva ja vahepeal peaks koju naasma või kindlustusandjat pikenenud reisist teavitama.