Tähelepanu liikluses! Löökaukude tekitatud kahjud katab kaskokindlustus

23. märts 20223 minut(it) lugemist
tahelepanu liikluses lookaukude tekitatud kahjud katab kaskokindlustus

Autojuhtide rõõmu alanud kevade üle õnnestub varjutada vaid löökaukudel, mis varitsevad liiklejaid pea igal teelõigul. Transpordiameti sõnul käib löökaukude parandus ka talvel, kuid vahelduvad temperatuurid ei lase tehtud töödel kaua kesta ja kevadel tuleb põhjalik teehooldus uuesti ette võtta. Kuna tegu on iga-aastase murega, siis on paslik meelde tuletada, mida löökaugu tagajärjel autole saadud kahjuga peale hakata.

Talve jooksul on pidev külma ja sula vaheldumine ning sellest tulenevalt tihedam kloriidide kasutamine jätnud sügava jälje paljudele teedele. Hooldeettevõtted on küll parandanud suuremad ja ohtlikumad katete lagunemised jooksvalt, kuid korralik teeparandus vajab ikkagi soojemat ilma ning kevadel tuleb enamik talviseid parandusi ümber teha.

Teekatted on kõige kehvemas seisus märtsi lõpus ja aprilli alguses

Transpordiameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla sõnul ongi kõige hullem aeg märtsi lõpp ja aprilli algus, mil teede lagunemine intensiivistub ja hooldusettevõtetel saavad käed-jalad tööd täis olema. Transpordiamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub teetöödega seotud kehtestatud piirangutest kindlasti kinni pidada.

Teeoludega saad end jooksvalt kursis hoida veebilehel tarktee.ee

Löökaugu läbimisel tekkinud kahju hüvitab kaskokindlustus

Korralik löökauk kahjustab lisaks velgedele ja/või rehvidele suure tõenäosusega ka auto veermikku ja silladetaile. Löökaukude tekitatud kahjud on hüvitatavad kaskokindlustuslepingu alusel. Äärmiselt oluline on kohene kahjustuste ja toimumiskoha fikseerimine. Peale juhtunut peata koheselt auto ja kutsu võimalusel sündmuskohale politsei, kes juhtunu ning sündmuspaiga jäädvustab. Kui politseid ei ole võimalik sündmuskohale kutsuda, tuleb eelkirjeldatud toimingud teha endal.

Kahju korral abi saamiseks helista Kahjuabisse 666 0300

”Soovitame teha fotod selliselt, et nendelt on tuvastatav kahju tekitanud löökauk, selle suurus ja asukoht,” juhendab IIZI sõidukikindlustuse tootearendusjuht Kristiina Kivilaan, et oluline on fikseerida sündmuskoht ja sõiduki nähtavad vigastused. Kui täpselt ei tea, mida edasi teha või kuhu pöörduda, soovitame juhiste ning abi saamiseks helistada IIZI Kahjuabi numbril 666 0300. ”Kui autoga ei ole võimalik enam liigelda, siis aitame vastavalt kindlustuslepingule korraldada operatiivselt ka puksiirabi, kes viib sõiduki sündmuskohalt remonditöökotta ,” lisab Kivilaan.

Kui kindlustusandja hüvitab kahju kaskokindlustuse lepingu alusel, siis teadupärast tuleb tasuda omavastutus. Küll aga saab hiljem omavastutuse osa hüvitamist nõuda tee omanikult, kuna tee omanikul tuleb tagada ohutuks liiklemiseks korras ning nõuetele vastav sõidutee. Kui kaskokindlustuse lepingut sõlmitud ei ole, tuleb esitada kahjunõue koos tõendusmaterjaliga otse teeomanikule. Kui tee omanik keeldub kahju hüvitamisest, tuleb hüvitamist nõuda kohtu kaudu.

Oma sõidukile sobiva kaskokindlustuse leiad SIIT!