Talv toob koduomanikele kaasa lisakohustusi

30. november 20182 minut(it) lugemist
Kodulehe mõõt kodu

Talvine aeg toob kaasa sagedased kahjud kodudes, kus muresid põhjustavad nii veetorud, hooldamata korstnad ja libedad teed või hirmuäratavad jääpurikad.

Hooldamata teed ja jääpurikad on Sinu vastutus

„Libedal teel kukkumine võib kaasa tuua näiteks luumurde ja rebendeid, kuid eakamaid võib ees oodata ka tõsisemad vigastused,“ kommenteerib IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees. Samuti võib katki minna nutitelefon või kotis kaasas olev sülearvuti. Libeda trepi ja hooldamata majaesise tee eest vastutab maa omanik ja kannatanul on õigus kahju hüvitamisele. Pleesi sõnul tasub korteriühistutel kindlasti mõelda laiema kattega vastutuskindlustuse peale, mis on abiks erinevate kahjujuhtumite korral.

Kui mõelda võimalikele kahjudele, siis tegelikult on vastutuskindlustuse lisakaitse makse marginaalne. „Näiteks kindlustussumma 10 000 € puhul lisandub korteri puhul maksele kuus 2-3 € kuus ja maja puhul 3-5 € kuus,“ lisab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht. 

Krõbeda ilmaga külmunud veetorud

Külm paneb tihti torud jäätuma ning see toob kaasa omakorda juba torude lõhkemist ja märkimisväärseid remondikulusid. Kui torud on juba külmunud, siis tuleb esmalt kontrollida peakraani ja vesi vajadusel kinni keerata. „Ära hakka torusid üles soojendama puhuri või fööniga, sest see võib tekitada lisakahju,“ lisab tootearendusjuht. Torude sulatamise tasuks pigem jätta vastavatele spetsialistidele. „Külmunud veetorude lõhkemine alalises elukohas on kindlustusjuhtum, kui see juhtub aga suvilas, siis mitte,“ kommenteerib Plees. 

Hooldatud küttekolded on talveperioodil primaarsed

Korstnaid tuleb puhastada vastavalt seadusele regulaarselt, siis hoiad sellega ära ka kütteperioodil võimaliku tulekahju.  „Kui korstnas olev tahm tekitab tulekahju, mistõttu hävib näiteks suur osa kindlustatud kodust, on kindlustusseltsil oluline teada, kas korsten oli puhastatud vastavalt seadusele,“ rõhutab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht. Loomulikult kiirendab ka korstnapühkimise akti olemasolu oluliselt kahjukäsitlust.

Sinu kodukindlustus on siin!